Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért kapok nehezen levegőt?...

Miért kapok nehezen levegőt? Több lent!

Figyelt kérdés
Tesin futásnál alig kapok levegőt, kb. 800m-t futunk, minden tesiórán. A felénél már lassítanom kell, mert megfulladok úgy kell levegőért kapkodnom. Na meg a végén.. Múltkor mértük a pulzusunkat, és nekem volt a legmagasabb. legtöbbeknek 30-35 között, nekem 41.. (15 mp- alatt, nem szoroztuk be 4-el). Semmi másnál nincs így, csak futás. szoktam szobabiciklizni, azt bírom rendesen. Illetve kézi közbe is kell futni sokat, akkor is kifulladok. Amúgy futás közben még (ez forán hangzik) olyan érzésem van mintha pisilnem kellen xD. meg kicsit olyan, hogy na most mindjárt elájulok.. mitől lehet? nem azért, mert sokáig nem mozogtam, és hozzá kell szoknom. mert tavaly évvégén is ilyen volt, amikor ügye előtte futottam. mit tehetek? 13/L

2014. szept. 18. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert edzetlen vagy, ennyi.
2014. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leurtam azt is, hogy tavaly evvegen is ez volt, es akkor egyeltalan nem voltam edzetlen. Meg labam birna, csak levegot alig kapok mar
2014. szept. 18. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a dákóm állt fel, de lehet csak azért, mert jó csaj állt a célvonalban. Ez a pisilős dolog is normális, majd elmúlik. Amúgy menj el futni sulin kívül is, mert csak úgy fogsz fejlődni.
2014. szept. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg lehet az edzetlenség, de okozhatja betegség is. Én asztmás vagyok, másodikban vittek el orvoshoz, és utána gyógyszerszedés mellett tünetmentes voltam. Most már nem szedek gyógyszert, de nem is futok, hanem olyan sportot választottam (kerékpározás, úszás, túrázás), ami mellett nem jön elő. Ha mégis baj van (mert pl. túra végén futunk, hogy elérjük a buszt), csak előveszem a gyógyszert, pár percen belül hat.


Ha csak az év elején és az év végén van bajod, az attól lehet, hogy ilyenkor virágzik a parlagfű, tavasszal meg a füvek. Ez befolyásolhatja a dolgot.


Maga az asztmavizsgálat tökegyszerű, egy csövön át kell fújni és szívni egy mérőkészülékbe. Kérd meg a szüleid, hogy menjetek el.


Az is segít, ha futás közben ritmikusan veszed a levegőt: négy lépésen keresztül beszívod, majd újabb négy lépésen keresztül ki. Ha így már nem megy, akkor három-három lépés, vagy ahogy jobban esik. Én így tovább bírom, később jönnek elő a tünetek.

2014. szept. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem csak évvégén van, hanem mindig.. azt azért írtam, hogy tudjátok nem csak azért, mert most újra neki kell állnom futni.. amúgy külön nem igen akarok futni, mert valami van térdemmel, lehet porckopás, és már van időpont orvoshoz.. bár hordtam a térdszorítót (már nem igen, mert folyton lecsúszik, meg dörzsöli a lábam, beleizzadok..) akkor meg jó volt, de így h idegesít nem is jó.. amúgy szerintem a légzésemmel van baj.. mert ügye azt nem tanítják, csak fussál ennyit, ne sétálj, és kész.. eddig szájon át vettem főleg (most mondjuk enyhén be van dugulva az orrrom) és már valamivel jobb volt, ezt a 4 lépéses dolgot majd megpróbálom :D köszi a válaszokat
2014. szept. 20. 21:38
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez a lepeses dolog nagyon jol bevalt!! Sokkal jobbqn ment ma a futas!!. Nagyon, de nagyon koszonom!!
2014. szept. 24. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!