Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megcsinálni a...

Hogyan lehet megcsinálni a spárgát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy youtube-on sok videó van ezzel kapcsolatban, de ahogy én vettem észre mind haladó szintű. Sok helyen olvasom, hogy a leírtak ellenére sokaknak még hónapok múlva se sikerül. Milyen nyújtó gyakorlattal érhető el, és mennyit kell hozzá nyújtani? Aki jár táncra, azoknak hogyan tanítják meg? Most inkább azoknak a vélemênyére vagyok kíváncsi, akiknek sikerült, de bárkitől nagy örömmel elfogadok tanácsokat.

2014. szept. 21. 13:03
 1/6 anonim válasza:

Melyik spárgát?

Csak azért kérdem mert nekem az megy csak amikor az egyik lábad előre a mádok hátra néz. Oldalra ne.

2014. szept. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
*oldalra nem megy.
2014. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is az egyik láb előre a másik hátra módszerre gondoltam :D
2014. szept. 21. 17:09
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Nyújtás!

Pl.:gátülésben(egyik láb elöl másik hátul behajlíva)hajolgas rá a nyújtott lábra.

Vagy terpeszülésben hajolgass előre, jobb lábra , bal lábra.

Vagy ragd fel a lábad pl. Bordásfal, sima fal (csak ne csússon!!) És hajolgos rá. A békával is segitesz nyújtani az izmokat (fekedj hasra hajlisd be a lábad érinds össze és ragd le a földre hozzá nyomd le a csípődet akkor jó ha rombusz jön ki a lábad között)

Ha rendszeresen csinálod a feladatokat akkor sikerül.

Nekem 1 hónap alatt ment le.

Vagy ismerősödtöl/barátodtol segitséget hátha tud segíten!


Remélem segítettem!

2014. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia :) nekem 1 év kellett ahhoz hogy lemenjen a haránt (egyik láb elöl másik hátul) spárga. Heti 3x lazítottam:

1.:háton fekszel és 20x lendíted magadhoz az egyik lábad majd a végén ameddig tudod,magadhoz húzod,mindkét lánadnak nyújtva kell lennie! Valamint az ilyen nyújtó gyakorlatoknál érdemes hosszasan fújni ki a levegőt,úgy kevésbé feszülsz mintha ben tartanád a levegőt!

2.: egyszerűen nagy terpeszben vagy és hajolsz középre-jobbra-balra ameddig tudsz (fontos hoy fájjon (ne nagyon) mert különben nem lazulsz) és ott tartod mondjuk fél-1percig középen,jobb/bal lábadra hajolva.

3.:lábaid előre nyújtva összezárva ülsz és egyszerűen ráhajolsz ameddig csak tudsz és tartod fél-1percig.

4.:ez a kedvencem ugyanis nagyon jól lehet tőle nyúlni. Szerzel magadnak egy partnert (pl barátnődet vagy anyukádat a lényeg hogy elbírja a lábad) és mindketten egy irányba néztek. A partnered áll te pedig térdelsz elotte. A partner kinyitja a lábát kis terpeszbete pedig addig mész hátra amíg a lábaid át nem mennek úgymond a terpesze alatt,de te még mindig térdelsz. Kinyújtod előre az egyik lábadat a partnered megfogja hátulról és elkezdi maga felé húzni. Neked át kell karolnod a térdénél vagy valahol a lábán hogy ne ess el és miközben húzza a lábadat figyelj arra hogy ne forduljon ki a csípőd.

5.:spárgázz rendesen ameddig megy és próbáld itt is tartani fél percig (tudom hogy fáj főleg ha olyan merevebb típus vagy mint én)

6.:spárgázz úgy hogy az egyik lábadat felrakod pl zsámolyra vagy step-padra az elején még az is jó ha 3-4 párnát egymásra pakolsz.

Sok van még (pl gátülés stb) de én ezeket próbáltam és végülis sikerült a spárga és ezeket otthon is TV-zés közben tudod csinálni! Remélem tudtam segíteni és sok sikert ;)

2015. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Csak en vagyok olyan szerencsés h nyújtottam nem sokat nem is keveset és ugrasbol lemegy a spárga es eddog nem tudtam meg 13/L
2017. nov. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!