Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyorsabb lesz a lábam, valamin...

Gyorsabb lesz a lábam, valamint máshogy fogok kinézni?

Figyelt kérdés

Fél éve elkezdtem sokkal komolyabban foglalkozni a sporttal, mint eddig, elkezdtem járni futni hetente 3szor kb. 30percet, ezt tavasztól folytatni fogom, és növelni az időt fokozatosan. Ha bokasúlyt teszek fel akkor gyorsabb lesz majd tőle idővel a lábam? Mert focizok, kispályán (ami nem is olyan kicsi, de nem rendes nagy focipálya) szoktunk a haverokkal másfél órát sokszor, meg suliban kedd-szerda-csütörtök min. 45percet focizni. De szerdán 1órát is kb. Aztán emellett sokat biciklizek mikor jó idő van, és olyan 1órát minimum szoktam is még gyakorolni focizni, cseleket, dekázni stb. És ehhez kéne is a gyorsabb láb. Emellett nem eszek és iszok cukros dolgokat, fehér lisztet. Sok húst,halat,tojást,zöldséget,gyümölcsöt eszek. Így kb. szeptemberre, vagy nyár végére észrevehető változás történne a testemen? Néha-néha súlyzózok is olyan fél órákat, és hasra szoktam sokat edzeni. Szerintetek ha van rajtam még egy kis háj leadható ilyen módszerrel?

Ha kell kép szóljatok, teszek fel. 14/F


2010. jan. 20. 18:35
 1/6 A kérdező kommentje:
a sok hús,tojás az tényleg sok, naponta eszek, ebédre mindig eszek valamilyet, aztán sokszor eszek vacsorára tojást, esetleg hétvégén reggelire. és 4-5x szoktam enni egy nap, kis adagokat.
2010. jan. 20. 18:45
 2/6 A kérdező kommentje:
ja és még chipset se eszek már 2éve kb. ráuntam. és amiket eszek finomak is, legalábbis úgy érzem. magvas kenyerek stb.
2010. jan. 20. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Lesz változás. De könyörgöm, egy nyelvtanórára nézz már be előbb, nem eszek és iszok, hanem ESZEM és ISZOM. Kösz.
2010. jan. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nos, kedves válaszoló, nagyon tévedsz a nyelvtani szabályokat illetően. Ugyanis az eszem/iszom alak tárgyas ragozású, tehát akkor kell használni ha pl azt mondod, hogy megeszem (azt) az almát. A szövegben a kérdező pedig helyesen alanyi ragozást használ: eszek/iszok (valamit).

Ugyanúgy, mint az írok, alszok, nézek, szarok... igéknél is.

2010. jan. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel tárgyas ragozásban kellett használnia ("cukros dolgok", meg a többi felsorolt dolog) ezért az iszom/eszem a helyes. Továbbá alanyi ragozásnál is használható az 'm' nem csak a 'k' de targyasnal csak az 'm'.
2010. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
próbálok mindig a helyesírásra törekedni, viszont ez a -nák, -nék és a -k, -m sosem volt az erősségem sajnos. (Abból kifolyólag, hogy nem MO.-ról vagyok, így elég tájszólásos is vagyok). Egyébként köszönöm a választ, várom a többit is, remélem a többi mondatom hibátlan volt..
2010. jan. 21. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!