Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősport vagy harcművészet...

A Császár kérdése:

Küzdősport vagy harcművészet ötvözése? Melyik lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Biztos vagyok benne, hogy Osbourne itt is beszól hogy ez meg az parasztvakítás. :DD Nem mintha baj lenne, szeretek kritikákat olvasni, mert általuk az ember sokkal élesebben képes átlátni a dolgokat.


Az álláspontom az, hogy rendben van hogy ököllel vagy akárhogy képes valaki valaki ellen harcolni. de rendszerint ha oda jut az ember egy harcban, hogy leviszik a földre akkor ott akár tetszik akár nem a földharcosoké az előny. A kérdésem pedig ehhez (is) kapcsolódik.


Arra gondoltam hogy a legideálisabb az ha megtanulok egy sima harcmodort és egy földharcot. A kérdésem az lenne, hogy melyik lenen a legjobb választás? Szerintem ha nem a földön harcolunk akkor a Boy illetve a Muay Thai az ami nyerő lenne. A földön pedig a Jui Jitsu vagy Ju-nak írják? Vagy a birkózás, vagy a Krav Maga, mert azt hiszem az is ilyen leteperős harcmodor. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a Kravb maga-ban is sok kontár van vagy ha úgy jobban tetszik nincs benen színvonalas oktatás. De talán az Expert szintű oktatókkal nem fáznék rá. Nahh de mindegy, tietek a szó. Szerintetek melyik lenne a legjobb ötvözés?


Szóval jó szeretnék lenni ütésben, rúgásban, földharcban és ilyen leteperéses harcban is. :)



Box + Muay Thai

Box + Birkózás

Box + Jiu-Jitsu


Muay Thai + Birkózás

Muay Thai + Jiu Jitsu


Box + Krav Maga

Jiu Jitsu + Krav Maga

Muay Thai + Krav Maga



2014. okt. 2. 16:31
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Ez állítólag a Jiu Jitsu és a Krav Maga ötvözése.

https://www.youtube.com/watch?v=3Ignz0VLLwA

2014. okt. 2. 16:34
 2/21 anonim ***** válasza:
A Ju-Jutsu (ez az eredeti írásmód) egy hybrid harcmodor. Hasonlít a Judo-ra, de megvannak még benne az ütések, rúgások is. Ez egyfajta tradícionális japó önvédelem, a szamurájok is ezt nyomták. A legjobb lenne viszont a box+birkózás. Egyrészt, mert letisztult és kiforrott, másrészt meg nem kóklerkedés mint mondjuk a Krav-maga vagy a Kungfu. A Ju-Jutsu is jó, de ott igazából sok féle dolgot tanulsz, tehát szerintem ki lehetne egészíteni bokszal.
2014. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Legyen Ju Jutsu. :)

Én a Ju Jutsu + Muay Thai variációra gondoltam.

Az rendben van hogy a boxolónak az ütése erősebb mint a Muay Thai harcmodort űzőnek. De a Muay Thai nem csak öklöt használ hanem könyököt és térdet is ezért gondoltam rá.

2014. okt. 2. 17:03
 4/21 A kérdező kommentje:

Vagy a Savate + Ju Jitsu lenen a jobb?

Úgy tudom hogy a Savate is egyfajta brutális box, de ott használnak lábat is.

2014. okt. 2. 17:13
 5/21 aikiboxer ***** válasza:

Szerintem is a box+birkózás a legátfogóbb kombináció, ha csak a pusztakezes küzdelem a cél.


Utcai szitukra kell mellé a botharc (escrima pl.) és valami szituációs történet mondjuk krav maga se árt. De mivel mindent nem lehet, ezért box+escrima+birkózásra voksolnék.

2014. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Mivel a Savate is Box, csak van benne rúgás akkor nem lenne jobb azt tanulni? Plusz a Birkózás... háát nekem volt egyszer egy birkós osztálytársam meg voltam birkó edzésen is de nem tetszett, mert csak hemperegtek a földön. Ellenben a Jiu Jitsu-ban úgy látom vannak eléggé brutális ráugrások az ellenfélre meg földhöz vágások. Meg a Birkózást a Jiu Jitsu-val egyformán jónak tartják. Meg úgy tudom hogy a Jiu Jitsu-ban vannak erőteljesebb támadások is, míg a Birkózásban nem annyira, ott inkább csak leteperik az ellenséget, de én az a vad fajta vagyok. :DD


Nekem a Savate + Jiu Jitsu tetszik. :S

2014. okt. 2. 19:11
 7/21 aikiboxer ***** válasza:
Akkor csináld a ju jutsut, ha az tetszik! Bár szerintem bőven elég, ha egyelőre egy stílust elkezdesz és azt csinálod rendesen.
2014. okt. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A Savate-val fogom kezdeni, ha az már nagyjából megy akkor kezdeném el a Ju Jutsu-t. :)
2014. okt. 2. 19:58
 9/21 anonim ***** válasza:

kravmagában alapból azt tanítják, hogy ha földre kerülsz akkor ott véged van és próbáld mindig elkerülni, amúgy ott inkább önvédelmi fogásokat tanulhatsz, mint ütni rúgni de a jó edzéseken is lényegesen sz4rabbul mint egy normális harcművészeti edzésen.


amúgy utcán a láb lényegesen alá van rendelve a kéznek, kb a comboson kívül mást nem is nagyon érdemes használni de szűk helyen vagy lefagyott utcán még ezt sem, szóval inkább a kéz amire hangsúlyt kell fektetni amit meg a legjobban a box fog megtanítani.

utcán fontos a gyorsaság, mert ha ott van a másik ember haverja akkor nem jó ha a földön pörögve próbálsz rárakni egy lábkulcsot a másikra emiatt a bjj-t nem ajánlom, inkább a birkózást aminek a 70%-a testharc/földre vitel és lássuk be ha valakit úgy vágsz hozzá a betonhoz, hogy csontja törjön lényegesen gyorsabban végzel.

2014. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A földön kiharaphatod az arcát,leharaphatod az orrát,kinyomhatod a szemeket,ujjakat is le lehet harapni.A harapások nyoma eléggé tud vérezni,a sok vér látványa demoralizálhatja az ellenfelet és a habozást kihasználhatod.Megpróbálhatsz a kulcs csontba markolni,gigát kitépni,mellbimbóba farkába tépni.Ilyenekben kell gondolkodnod ha földre visznek,ezek az elsődlegesek.Box edzésen megtanulod a rendes küzdelmi távolságot hogy ne tudjanak megfogni,ki tudd kényszeríteni az álló bunyót a folyamatos mozgást,földön meg harapsz,fejelsz,ujjakat törsz.
2014. okt. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!