Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor múlik el az izomláz?

Mikor múlik el az izomláz?

Figyelt kérdés
Elkezdtem mozogni, fitness terembe járok, egyelőre többféle órát próbálok ki, aztán ami tetszett, annál megmaradok. Elég edzetlen és satnya vagyok, ezért csak kezdőknek is ajánlott órákat látogatok, tehát ilyen hot iron meg TRX egyelőre nem jönnek szóba. Eddig 2 edzésen voltam.,mindkettő után erős izomlázam lett. Úgy gondoltam, hogy ha el múlt az izomláz megyek mindig a következő edzésre, ez 4-5 nap. Hétfőn voltam, pénteken megyek legközelebb. A kérdés az, hogy hány edzés után szokik a testem a mozgáshoz és minimalizálódik a fájdalom, ill ez a gyakoriság elég e a hozzászokáshoz egyáltalán?
2014. nov. 26. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább kisebb edzéseket kellene csinálnod. Azokat viszont sűrűbben. Kondizásnál 1 nap regenerációs idő (1 nap kihagyás) mindenképpen kell, több viszont nem igazán. 3 nap pihenő az nagyon sok. Ha ezt tartod, akkor soha nem fogsz hozzászokni. Nem az a cél, hogy szétgyapáld magad, hanem hogy kisebb adagokkal indulva, gyakrabban ismételve (mint 3 nap kihagyással) egyre nagyobb teljesítményt érj el.
2014. nov. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 *Glissade* ***** válasza:

Szia!


Szerintem meg jól csinálod! Kezdőként bőven elég lesz heti 2 keményebb edzés mondjuk hétfő, péntek.

De ez ugye függ attól is, hogy milyen típusú edzésre jársz, mert lehet itt is sakkozni!


Pl.: Heti 2 erősítő/ erőállóképesség növelő óra melett mehetsz heti 1 nyújtásra, aerobra, vagy cardióra.


Hot Ironra nyugodtan mehetsz! Annak is van 3 szintje: Hot Iron 1- kezdő, Hot Iron 2., Hot Iron Cross (mindhárom elêg gagyi, de sokkal jobb mint a pint 2kg súlyzós aerobic).


Az izomlázat 4 dolog okozhatja: edzetlen vagy, nem szoktál még hozzá ehhez az edzéshez, nagyon rosszul kajálsz, hajlamod van rá!

Először fura, de meg kell tanulni együtt élni vele :)

Lehet, hogy nem lesz, de az is lehet, hogy másnap felkelni alig bírsz majd; bele kell kalkulálni, ez van!

Azért menj órára mert szereted! Majd később ráérsz célzottan edzeni ;)

2014. nov. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)hot ironra azért nem merek elmenni, mert láttam videót róla, plusz barátnőm jár ilyenre, de ő eléggé "kigyúrt", ill edzett s még őt is nagyon megterheli. Én tényleg nagyon satnya vagyok. Hétfőn egy relatíve lightos órán voltam, de mégis van izomlázam. Most többre sajnos amúgy sem tudok járni, talán 2-3 hét múlva mehet a heti 3, de amúgy is gondoltam arra, hogy először talán hozzá kéne szoktatni a testemet a mozgáshoz. Évek óta nem sportolok semmit, itthon is csak annyit, hogy néha hulahoppozom, meg sokat sétálok, de sajnos egyre többször fáj a hátam, vmit muszáj volt már kezdeni magammal.
2014. nov. 26. 20:55
 4/9 *Glissade* ***** válasza:

Én végig jártam a Hot Iron mindhárom lépcsőjét :)

Kb. 1 évig csináltam, nem lettem kigyurt és azért hagytam abba, mert nem terhel már le úgy igazán.

Nyilván voltak az egy év alatt keményebb pillanataim órán:)

Sokszor "rohadt" le a karom a fáradságtól órán és hányszor izadtam rá a földre :D

Sőt volt olyan, hogy azt hittem... Jó hagyjuk :D :D :D

De épp ettől volt szép!!!

Viszont ha váltani kell a fejlődés érdekében, hát váltani kell! Nincs mese :S

Bye bye Hot Iron, de lehet, hogy még találkozunk ;)

Vissza megyek órára nosztalgiázni ;)

Gyere te is!

2014. nov. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 *Glissade* ***** válasza:

Ohhh, most meg hiányzik a Hot Iron!!!:((((

Tudod előjöttek a szép emlékek.

De szerettem, fájdalmas a búcsú... viszont izgi az új edzés :)

2014. nov. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kifogom egyszer próbálni biztosan, amint látom, hogy vannak olyan izomcsoportjaim, mint triceps, biceps, mert egyelőre úgy látom, nekem ilyenjeim ki sem fejlődtek. Aggódom is, a semmit fel lehet építeni vmivé? :D
2014. nov. 27. 10:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyere street workout-ozni :P Legjobb.


A TRX edzés, az nem tudom, hogy mit jelent bővebben. Tudtommal a TRX az csak egy eszköz neve, amivel végzik az edzést. Bár te lehet, hogy láttad azt is, hogy mit csinálnak.

2014. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 *Glissade* ***** válasza:

Milyen edzésre jársz most?

Mert lehet nem jól kezdtél neki az izmaid felépítésének...:)

2014. nov. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 *Glissade* ***** válasza:

A TRX egy eszkösz. Az edzés maga úgy nézz ki, hogy egy nagy teremben sok TRX van, mindenki be áll egyhez.

Van egy intruktor, aki levezeti az órát.

Szopatós gyakorlatokat lehet ám vele csinálni:)

Szopatósabbakat, mint Hot Ironon ...:D :D :D

2014. nov. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!