Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon durva izomláz, mit tegyek?

Nagyon durva izomláz, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kedden (tegnap előtt) voltam életem első hot iron edzésén (aki nem ismeri, minimális kétkezes súlyzóval végzett gyakorlatok - guggolás, evezés, kitörés, szakítás, fekvenyomás).

Az edzést élveztem, kicsit halál volt, de simán megcsinálnám heti kétszer, ha... és ez a ha a baj, ugyanis a wc-re is csak kapaszkodással tudok leülni, felállni, az ágyból szintén alig tudok felkelni. Első éjszaka alig aludtam, mert ahogy feküdtem, már az is fájt.

Ez van kedd este óta. Tegnap este kicsit megmasszíroztam a karomat, mert az is fájt, csak nem olyan durván. Ma reggel meg se tudtam emelni...


Valakinek valami ötlete, hogy mit csináljak? Elviselhetetlen, hogy szinte le vagyok bénulva. Vettem Richtofit krémet, az kb fél óráig jó volt, akkor is fájt, de nem annyira, mint most...


Mit tudnék még tenni?

A langyos fürdőt olvastam, de sajnos csak zuhanyzónk van.

24N


2014. szept. 25. 13:20
 1/7 aikiboxer ***** válasza:
Haha ez aranyos. Pihentesd, és vegyél forró zuhanyt, ha nincs kádad. Amúgy meg este dobj be egy algopyrint, hátha az segít. Pár nap múlva jobb lesz. Ne eddz rá.
2014. szept. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, most szálltam ki a zuhany alól, talán valamivel jobb. Algopyrinem nincs, az algofelx is ugyan úgy jó, igaz? Férjemnek van valami sciteces multivitaminja, gondoltam, abból veszek be, mert van benne C-vitamin, és azt olvastam, az segít, de fenn van a felső polcon, nem érem el, felmászni meg nem tudok :D
2014. szept. 25. 14:18
 3/7 aikiboxer ***** válasza:

A multivitamint egyébként hasznos, ha szeded, de izomláz szempontból halottnak a csók. :)


Nem tudom, rám az Algoflex nem hat, de nyilván minden ilyen fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő hat valamire, legalábbis placebo jelleggel. Bajod nem lesz tőle. :D

2014. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1%

nincs mit tenni, tűrni kell. Az izomláz a lustaság és a tunyaság bére.


amúgy csak az első edzés után van ilyen brutál izomláz.

2014. szept. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem vagyok se lusta, se tunya, edzettem eddig is, csak inkább aerob edzés volt, ez meg kemény izommunka. De köszi a kommentet...
2014. szept. 25. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

hát, ha edzésben lennél, nyilván nem lenne ilyen mértékű izomlázad. könnyű ellötyögni fél, meg egy órákat "aerob edzéssel" aztán meg ha kap valami terhelésfélét a test, akkor meg jön az izomláz.


Amúgy a hot iron is aerob edzés, különben 5 percig tudnád csak csinálni.

2014. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

a hot iron nem aerob, el vagy tévedve. kb 3-4 percig van folyamatos munka, majd 1-1,5 perc pihető, utána másik izomcsoport...


de köszi, hogy felvilágosítasz, hogy én itthon csak tötyögni szoktam ;)


Izomláz elmúlóban, kérdés aktualiását vesztette, aki segített, annak köszönöm

2014. szept. 26. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!