Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futók, nektek nem fájnak az...

Futók, nektek nem fájnak az ízületeitek?

Figyelt kérdés
3 hete kezdtem el futni, heti 3x, de másnap mindig annyira fájnak az ízületeim, h alig tudok járni. Főleg a comb/csípő környék, de a térdem és a bokám is. Pedig jó minőségű a cipőm. Ez ilyen, meg kell szokni, vagy csak nem nekem találták ki? Ti hogy vagytok ezzel?

2014. nov. 27. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen jártam edzésekre (heti 6x) több mint 3 évig, az első fél évben nekem is gyakran fájt a térdem, nem segített semmi, ha kihagytam néhány napot vagy hetet, utána ugyanúgy fájt, de egy idő után ez teljesen megszűnt. Szerintem egy idő után megerősödnek az ízületeid, de ehhez hosszabb idő kell, 9 alkalom nagyon kevés.
2014. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bemelegítesz rendesen? ne csak a lábat, egész testet. esetleg kezdj el inni magnézium tablettát, izmoknak jól jön.
2014. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én úgy 3-4 évig futottam, az elején még nem fàjt a térdem utàna màr ott tartottam hogy kb. 30 perc futàs utàn alig bírtam menni,úgy fàjt de persze én betonon futottam végül kénytelen voltam abba hagyni.Javaslom ha van sportpàlya vagy bàrmilyen füves,salakos terület a közeledben akkor ott fussàl,vagy iratkoz be egy edző terembe a futógépek úgyan is izület kimélők és sokkal kevesebb idővel el lehet érni a kívànt eredményt.
2014. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

bemelegítés is számít

és ha lehet ne aszfalton fussál, az a legrosszabb, inkább erdőben vagy füves helyen.

2014. nov. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ha lenne egy erős,edzéshez szokott,bejáratott,karbantartott izomzat,akkor erre hárulna a munka nagy része.

a rendszeres edzések miatt az ízületekben is jobb lenne az anyagcsere,erősebbek is lennének.

de mivel valószínűleg nincsenek,ezért a teljes futás okozta becsapódás a gyenge és edzetlen ízületeket terheli ezért fáj.

szóval a helyes sorrend jelen esetben az lenne ha felhoznád az izomzatot és az ízületi erőt guggolással,kitöréssel,vádli emeléssel és pár hónap múlva állnál neki futni,mellette nem elhanyagolva a guggoló edzéseket.

2014. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy puhány, évekig kézilabdáztam és vívtam, újabban teniszezni és kondizni járok, ami meg sem kottyan, ezek mellé akartam beiktatni egy kis kardiót.

A bemelegítés nálam 1-2 perc séta, lehet ez a baj.

2014. nov. 27. 20:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. nov. 27. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem futsz te túl sokat véletlen? Kicsit fokozatosabban csináld.

Nekem is fáj, ha jelentősen többet futok mint amire fel vagyok készülve.

2014. nov. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tehát nem melegítesz be, és még sétálsz egy-két percet a hideg levegőn is. Szerintem kihűlnek az ízületeid, izmaid ez alatt. Aztán túl gyorsan akarsz futni, mert úgy érzed, hogy jól bírod a(z edzésmúltad miatt), de valójában ehhez a fajta terheléshez még nem szoktál hozzá. Ez utóbbi tényleg csak tipp, de elsőnek a lassítással kellene próbálkoznod, a rendes bemelegítés mellett.
2014. nov. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én is kezdő futó vagyok. szerencsére van nálunk futópálya, oda járok. első pár alkalommal én sem melegitettem be, csak kb 15 perc gyaloglással, annyi idő mig odaérek. aztán amint elkezdtem kocogni már a térdem alatt már huzodott is az izom. nem is birtam tovább ugy.

azota mindig bemelegitek, kb 5-7 perc a meleg szobáb, majd kisétálok, és még ott is nyujtok párat. szerencsére semmi gond azóta.


muszáj bemelegiteni, a focisták is és minden sportoló ezt csinálja. erre nagyon ráfázhatsz. meg kell nyujtani az izmokat.

2014. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!