Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás! Futásközben sokat kell...

Futás! Futásközben sokat kell inni vagy keveset? És ha sokat futunk akkor jobban is tudunk majd futni?

Figyelt kérdés

Télen most szoktam futni, és amikor már érzem, hogy fáradok és szomjas vagyok akkor sokat igyak futás közben vagy nem szabad ??


És ha gyakran futunk mondjuk napi 30 percet akkor jobb lesz az állóképességünk és jobban is tudunk majd?


2010. jan. 31. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Feltétlenül igyál futás közben. Télen kevesebbet kell, nyáron sokat. Sőt, nyáron kifejezetten tilos ivás nélkül sokat futni.


A második kérdésedre a válasz határozott igen. Csak vigyázz, hogy ne akard egyszerre növelni a távot meg a sebességet, és tartsál pihenőnapokat is.

2010. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

napi 30perc az olyan átlagos, és sztem most így télen elég is... sztem a lényeg, h először a légzést találd el a futásnál, az a döntő szerepű... hogy hány lépés alatt szívod be (szigorúan orron keresztül) és hány lépés alatt fújod ki a levegőt (szájon keresztül) tanuld meg azt, h mi a különbség a közt, h hasba, vagy tüdőbe szívod a levegőt...



jah és kérdésedre válaszolva: fontos a hidratálás, igyál folyadékot, nagyon fontos! és többször picit.. ha sokat iszol az sem jó, de ilyenkor még az is elég, ha csak öblítesz...


másik kérdésedre a válaszom ua. mint az előző válaszolónak is, h távot és gyorsaságot ne 1x növelj!


Ui.: Figyelj a légzésre, és a mozgásodra, ezek a legfontosabbak!!! ajánlom, h kényelmes tempóban fuss addig, amíg ki nem alakul a futásod és a légzésed (de azért ne fuss napokig :) )

nah sok sikert, remélem segíthettem ;) :P

2010. febr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!