Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás helyett vmi?

Futás helyett vmi?

Figyelt kérdés
Sajnos nem bírja a térdem a futást (így a biciklizést se annyira), de nem bírok mit kezdeni az energiámmal ráadásul fogyni is szeretnék 5-10 kilót. Van vmi ami pótolná a futást és nem terheli a térdemet annyira?
2015. jan. 11. 12:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egész testes erősítés. A futást nem kell helyettesíteni, mivel a futás a helyettesítő/kiegészítő edzés.
2015. jan. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A súlyzós edzések nem helyettesítik az aerob mozgást.


Az úszást tudnám javasolni,de azt meg nem lehet olyan hosszú ideig csinálni,mint a futást vagy a biciklizést.


Láttam a tv shopban egy olyan gépet,ami olyan,mint a lépegető gép,csak kicsit jobban kíméli az ízületeket.


De az a gáz,hogy az aerob mozgást legalább 45 percig kell csinálni,akkor van csak értelme.


De ha fogyni fogsz akkor a térdedre sem fog annyi súly nehezedni.

2015. jan. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Láttam én is olyat a tv shop-ban, hogy rá kell támaszkodni a gépre és húzogatni fel a lábat. Az segíthet?
2015. jan. 11. 12:49
 4/18 anonim ***** válasza:
én sem futok, mert sajna nem bírják az ízületeim. azelőtt nagyon szerettem és sokat is futottam, most viszont azt szoktam csinálni, hogy az edzés végén a sima futó gépen hegymenetet állítok be és erőltetett gyaloglást nyomok. kardiónak tök jó:)
2015. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Tévhitek tévhitek hátán.


Az aerob 'edzés' az nem edzés. Aerob tartománynak az energiatakarékosság a lényege. Alszunk, sétálunk, irodában dolgozunk, iskolapadban ülünk.. ezek az aerob tevékenységek, ez nem edzés.


Értelmetlen, biológiailag és edzéstechnikailag is téves elmélet volt ez a 45 perces aerob edzés. Nem kell a régi hülyeségeket komolyan venni. Ma már jobban ismert, jobban mérhető az emberi metabolizmus, a sejtek anyagcseréje, a felhasznált tápanyagok összetétele.. és ezekkel együtt a hagyományos aerob edzések ideje is lejárt. Bár régebben is volt, akik tudták hogy értelmetlen például a hosszantartó kocogás (inkább még káros is) de a divat nem ezt diktálta. Hát ami azt illeti ideje feladni a divatot, és a tényekre támaszkodni, tények szerint pedig jó táplálkozás kell és értelmes edzés, valódi izommunka :)

2015. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem rossz a futás sem, de inkább legyen helyette ÖKÖLVÍVÁS!


Ne félj a zsákolástól lemennek majd rólad a felesleges kilók és emellett megtanulsz bunyózni is! :)

2015. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Rövid és nagy igazság! :D
2015. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

5-ös te nem igazán értesz a dolgokhoz,hülyeségeket beszélsz.


nehogy már ne legyen értelme a 45 perces aerob edzéseknek.

a saját bőrömön érzem a különbséget.


Csak súlyzós edzéssel nem lehet fogyni.

2015. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az az ember,aki hajlamos a hízásra és csak súlyzós edzéseket végez,sokat eszik,durván sok zsírt fog felszedni aerob edzések nélkül.


Erre jó példa az "kigyúrt állat" nagy hassal.

2015. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ó. Ha most erre azt írom, hogy te írsz hülyeségeket, akkor komolyan helytálltam mint vitapartner?


Írhatnád majd rá, hogy 'nem, te írsz hülyeségeket'.


Na de tényleg, hülyeséget írsz.

"nehogy már ne legyen értelme a 45 perces aerob edzéseknek."

Van, csak minimális. Ahogyan 40 perc és 50 perc aerob edzésnek is minimális az értelme.


Meg el lehet felejteni azt a legendát, hogy a zsírégetés csak 28, 29, 30, 32 és fél.. perc után indul be aerob edzés mellett. Ez egy legenda.


"a saját bőrömön érzem a különbséget."

Vajon miféle érzés lehet ez.. :D


"Csak súlyzós edzéssel nem lehet fogyni."


De, van egy hírem: étrend kérdése hogy mikor fogysz, nem edzésé.


"Az az ember,aki hajlamos a hízásra és csak súlyzós edzéseket végez,sokat eszik,durván sok zsírt fog felszedni aerob edzések nélkül."


Nem, mert az az ember aki hajlamos hízásra és csak súlyzós edzést végez, az egyrészt nem zabál sok szénhidrátot (ha van egy kis esze) másrészt egész nap aerobozik: tudjuk ilyen az alvás, séta, irodai munka stb.


"Erre jó példa az "kigyúrt állat" nagy hassal"


A kigyúrt állat nagy hassal éppen tömegel, nézd majd meg szálkásítás alatt. Nem lesz nagy hasa, de nem azért mert aerob edzést végez..


Meg újra: inkább menjetek boxolni, legalább tanultok valami hasznosat és igazi (intervallum kardió) edzésetek lesz, jobb mint a laza aerob futás 1 órán át.

Sokkal több kalóriát égettek vele, jobban nő az állóképességetek, ha meg akarnak erőszakolni akkor is jól jöhet némi box tudás.

2015. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!