Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon fontos megtudnom hogy,...

Nagyon fontos megtudnom hogy, ha nasi helyett csak gyümölcsöt eszem és az egyébként nagyon egészséges étrendemet folytatom, és minden nap sportolok sikerülhet-e lefogynom? 12/L

Figyelt kérdés

sport

hétfő: 1 óra kocogás

kedd: 1 óra jazz-balett

szerda: 1 óra kocogás

csütörtök: 1 óra jazz-balett

péntek: 1 óra kocogás (ez csak akkor amikor már későn sötétedik)

szombat: 1,5 óra kocogás

vasárnap: -


És nem vagyok kövér 158 centihez 44 kiló vagyok. Csak a combom vastag onnan szeretnék leadni. De koplalni semmiként sem szeretnék.



2013. ápr. 19. 21:34
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szerintem ez sok.Ez egy felnőtt nő edzésterve lehetne inkább,nem is beszélve arról hogy milyen izomlázad lesz.Egyébként a 44kiló nem sok,nem tudom elképzelni hogy vastag lenne a combod.ilyen fiatalon nem kell még a tökéletesre retusált modellekre hasonlítani,és a nasikat sem kell teljesen kizárni,mert aki pl édes szájú,annak ez is csak egy kúra,hosszú távon nem fog menni.Szerintem semmit ne zárj ki,de mindent csak mértékkel egyél,inkább sétálgass,a kemény edzéseket hagyd meg az idősebbeknek,akiknek van mit ledolgozni.
2013. ápr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:D nem vagyok édesszájú de minden héten pénteket meghagyom nasizhatós napnak. Te hogyan állítanád össze az "edzéstervemet"?:D
2013. ápr. 19. 21:59
 3/14 anonim ***** válasza:

Tehát. Helyi zsírégetés nincs, nem lehet egy helyről fogyni. Ha fogysz, akkor mindenhonnan, azt meg hogy milyen mértékben, sajnos csak a genetikád dönti el.


Koránt sem kemény edzés amit csinálsz, viszont túl sűrű. Nem tudom mi az a jazz-balett, de ha van olyan intenzív mint a kocogás, akkor szerintem kocogni elég lenne csak szombaton. Ártani semmiképp nem fog, de kell a pihenés is.


Az egészséges kaja egyébként a hús, és a zöldség. A szénhidrátot (kenyér, cukor, tészta, stb) próbáld visszafogni, meg a mesterséges dolgokat. A gyümölcs édesség helyett mehet. Egyébként néha ehetsz egészségtelent is, csak ne legyen belőle rendszer, tudod... éhezni meg nem kell, a tévhittel ellentétben NEM fogyaszt, hülyeség.


Egyébként még tényleg ráérsz a dologgal. Majd 15-16 éves korodban kezdj járni konditerembe, vagy valami keményebb sportot (atlétika, küzdősport, stb) kezdj el űzni, ha szép formás akarsz lenni. A vastag combok egyébkén tetszenek a fiúknak.

2013. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A jazz-balett nem elég intenzív,és pont ezért lettek vastag combjaim mert előtte rsg-ztem (ritmikus sport gimnaztika) ami azért eléggé fitten tartott. Nem fogyasztok kenyeret csak teljes kiőrlésűt,bár az sem a legegészségesebb, de lassan már csak házilag sütött kenyeret eszem. A táncot lassan abba hagyom. Ha heti 3* elmegyek futni az elég lesz?
2013. ápr. 19. 22:15
 5/14 anonim ***** válasza:
szerintem 12 évesen mikor épphogy elkezdtél serdülni, a tested mindenféle változásokon megy át, nem kell diétáznod is, ha amúgy sportolsz...
2013. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 sakes válasza:
tudod a gyümölcs s tartalmaz legalább annyi cukrot,mint a sima cukor.Na ha fogyni akarsz ne egyél tésztát és kenyeret,ne igyál alkoholt mert az alkohol másnéven tömény cukor.
2013. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Mi a suliba napi 1 km-t futunk. Szerintem nincs változás, senki se fogy. (pedig pár embernek jól jönne)
2013. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

tegnap 22:19

ma 09:37

ma 09:40

kis javítás, ha nem gond


Az alkohol más néven etanol. Mi az, hogy cukor? Az alkoholt a szervezet lebontja, és haszontalan kalória lesz belőle, de akkor sem cukor. Cukorból erjesztik, de attól még nem az.


Gyümölcsöt mértékkel lehet. A máj glikogénraktárai képesek egy bizonyos szintig felvenni a gyümölcscukrot, ne egyed kilószámra és nem hízlal. A növényi rostokra amúgy is szükség van.


12 évesen is nyugodtan diétázhatsz. Már ha rendesen diétázol, úgy, ahogy leírtam. A rendes diéta azt jelenti, hogy egészségesen kajálsz, és attól fogysz. Nem kell tápanyagmennyiségeket számolnod még, de figyelhetsz arra hogy mit eszel. Csak hasznod lesz belőle, max megszokod, és idősebb korodban már nem fog gondot jelenteni ha diétázni kell.


Napi 1km futás nem sokat ér. Meg egyébként is, semmiféle mozgás nem ér semmit, ha nincs mellé diéta. Én emelt szintű testnevelés érettségit tettem, mégsem izmosodtam felkészüléskor szinte semmit, csak az erőnlétem javult. Mert nem volt étrendem.


Kérdező: ha abbahagyod a táncot, akkor menjen heti 3 kocogás. Egyébként utánanézhetsz a Fegyencedzés c. könyvnek. A táplálkozásról szóló része hülyeség, azt ne hidd el, viszont egy baromi jó, otthon a szobádban is elvégezhető edzésrendszert tartalmaz. Fekvőtámasz, guggolás, húzódzkodás, híd, lábemelés, és ezek variációit tartalmazza. Nem csak erő növelésére alkalmas, hanem fogyáshoz is.

2013. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Annyit kell tenned, hogy hiszel abban, ha így teszel, lefogysz. Amikor valamit megeszel, hitesd el magaddal, hogy 'ez fogyaszt'!


Nem elég csak tenni valamit, ha nem hiszel benne, hogy sikerül.

2013. ápr. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 08:32


Hinni a templomban kell, ott is csak az első sorban a birkák között.

2013. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!