Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl ezen a...

Hogyan lépjek túl ezen a problémán? (állóképesség)

Figyelt kérdés

Nagyon szégyenlem ezt, ezért sem merem máshol megkérdezni. Ha nem baj nem írok sportágat, nem túl népszerű a sportág ahol versenyzek nem szeretném ha rám ismernének :(


Szóval versenyszerűen sportolok, kisgyerekként kezdtem. Nyáron beteg voltam, de meggyógyultam és voltam is dokinál elvileg most minden rendben van. A sportágamban programokat mutatunk be. Nyár óta viszont képtelen vagyok teljes erőbedobással megcsinálni a programomat. Kb. A felénél rám jön a pánik, hogy nem tudom befejezni, mert nincs erőm. Alig kapok levegőt, a lábam meg mintha 100 kilós lenne alig bírom emelni. Végig olyanokra gondolok, hogy megfog állni a szívem, elájulok stb.

Most teljes erőbedobással készülők a versenyekre (napi 2-3 óra) plusz magamtól próbálom az erőnlétemet is fejleszteni (futok, erősítek stb.). Szerintem egyébként nem az állóképesség az igazi bajom, egy-egy program nálunk mindig is rengeteg erőt igényelt, inkább csak a pánik a gond. Amint érzem, hogy fáradok bepánikolok és ez régen nem volt. Nemsokára versenyem lesz és tiszta ideg vagyok. Nem szeretném leégetni magam, mert nem bírom megcsinálni a programot, vagy mert a végén már szinte megállok, lelassulok stb. Mit kezdhetnék ezzel? Más is volt így?



2015. jan. 16. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az edző mit mond? neki az is dolga, hogy lelkileg felkészítsen a versenyre. Országos verseny? Nagy a tét? AJánlom a relaxálást és próbáld azt az érzést felidézni amikor a betegség előtt még nem volt ilyen gondod. Fejben éld át a versenyt, úgy ahogy szeretnéd, hogy sikerüljön és képzeld el, hogy a végén boldog és elégedett vagy az eredményeddel.
2015. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Külföldi verseny. Az edzőmnek nem szóltam, mert előfordulhat, hogy visszavonják a nevezésemet.

Mint írtam nagyon szégyenlem az egész dolgot, gyengének, lustának tartom magam, utálom az egész szituációt és nem tudom miért alakult ki a pánik, régebben nem féltem a fájdalomtól és kifejezetten jól bírtam a strapát :(

2015. jan. 16. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
leírás alapján nekem ez pánikbetegségnek tûnik, azon pedig szakorvos tud esetleg segíteni.
2015. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ok :(

Kezelésre nem járok, de voltam orvosnál aki eszcitalopram tartalmú gyógyszert ajánlott, de mivel köteleségem leadni az infót ha elkezdek szedni rendszeresen egy gyógyszert, így inkább nem kértem.

A meditációt nem próbáltam még, plusz megpróbálok kezelésre járni, köszönöm a tippeket :)

2015. jan. 16. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:
A pánikbetegséget pár alkalom terápia megoldja. Nem az állóképességgel lesz itt gond. Biztos szédülsz is, szorul a torkod, hangyákat is láthatsz, le is verhet a víz, zihálhatsz is, és persze megjelennek azok a bizonyos gondolatok is. Alap tünetek. Az idejében észrevett betegséget könnyű kezelni. Amíg nem alakulnak ki maladaptív sémák vagy nem generalizálódik máshová is a szorongás
2015. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!