Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hétfőn délelőtt elég keményen...

Hétfőn délelőtt elég keményen fekvőztem, de csak most kezdem érezni hogy izomlázam van elég keményen. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Mitől van hogy nem aznap este, vagy másnap, hanem rá 2 napra van mindig izomlázam, aztán 3 napig alig tudok mozogni ? :D

2015. febr. 17. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Más is így van ezzel.... :)
2015. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen ?

Ja okés akkor :D

Azt hittem én vagyok ilyen, hogy nem normálisan van izomlázam, de ezek szerint mindenkinél így van :D

2015. febr. 17. 21:34
 3/9 anonim válasza:
Azért, mert az izmaid ilyenkor "sokkot" kapnak a megerőltetéstől, így 1-2 nap múlva kezd csak az izomláz érezhető lenni. Sok sikert kívánok a további edzéshez!:))
2015. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a siker az már megvan alapból :)
2015. febr. 17. 22:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha sokáig nem terhelted meg a szervezeted, és hirtelen nagy erőhatásnak teszed ki, akkor az izmaid szó szerint sokknak élik meg a megterhelést,és próbálnak védekezni az őket ért támadás ellen, beduzzadnak, akár be is görcsölhetnek. Ez nem a szokásos tejsavas história, mert az nem húzódik el 2 napig, hanem az izomsejtek olyan szinten sérülnek hogy gyakorlatilag egy seb keletkezik a felszínükön. A normál izomnövekedés során is végbemegy ez a folyamat, de nagyon nem mindegy, hogy ez milyen mennyiségen történik. Az izomroston mikro repedések alakulnak ki,és a repedésekben feldúsul a víz....ezért duzzad meg az izom és ezért fájdalmas a mozgás is!!!!
2015. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ment a zöld természetesen, mert elég értelmes és összeszedett válasz volt !


Szóval legközelebb ne tegyem ki ekkora terhelésnek ? Ezek szerint túl sok volt ?

2015. febr. 18. 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet ész nélkül edzeni, de egyébként nem kell aggódnod, ha nem eszel rendesen, edzhetsz akárhogy, semmi nem fog látszani, soha.
2015. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Senki sem mondta hogy nem eszek rendesen, és senki sem mondta hogy ész nélkül edzek ;)


Az egy dolog hogy izomlázam van...

2015. febr. 18. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Akinek gyakorin kell ilyesmi után kérdezősködnie, nos, annak erősen megkérdőjelezném, hogy eszik-e rendesen.

Egyébként a reakciód normális egy kemény edzés után.


Bár tudod, amiben nincs fekve nyomás és bicepsz hajlítás, az nem is edzés. :D

2015. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!