Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti milyen levegő vétel technik...

Csendzse kérdése:

Ti milyen levegő vétel technikát használtok futásnál ami bevált?

Figyelt kérdés
Mármint ti hogyan szoktátok úgy hogy nem fulladtok meg futás végére?Orrodon be szájadon ki vagy csak orron?Nektek melyik vált be?

2015. márc. 1. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
igyekszem csak orron be, kifelé pedig ahogy éppen jól esik. nekem az vált be, hogy nem csak simán, ahogy jön, haenm akaratlagosan, ütemesen kettőt be-kettőt ki, vagy esetleg hármat-hármat, attól függ, hogy milyen gyorsan futok, és mennyire vagyok kifulladva. a legvégén, mikor már mindent bele kell adni, akkor pedig egyet-egyet
2015. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én az orromon veszem és a számon fújom ki.
2015. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szajon keresztul. a futok is nyitott szajjal futnak.
2015. márc. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Csiß ***** válasza:
100%
Feleslegesen korlátozzátok a beáramló levegő mennyiségét az orron át belégzéssel.Szájon be,szájon ki.
2015. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MobilTudor válasza:

Tempótól és időjárástól függ.

Nagy iram: orr-száj egyszerre, kell a levegő! Hidegben minél inkább orr (illetve száj sálon keresztül), hogy kevésbé hideg legyen a toroknál.

2-1, 2-2, 3-3, ilyesmi ütem.

A futás végén a fulladás, gondolom, vagy rövidtáv miatt lehet, vagy túl nagy tempót nyomsz - vissza kell venni.

2015. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én általában mindig úgy futok,hogy csak a szájon be szájon ki jöhet szóba.
2015. márc. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ez engem is erdekelne, de ugy latom nincs helyes valasz . Mikor , hol vegyem a levegot melyik futasnal, hanyszor erjen talajt a labam hogy jol csinaljam
2015. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De van helyes válasz,az enyém :)

Érdekes, hogy senki nem emlékszik rá általános iskolai órákról amikor is a tanár elmondta: hogy futásnál az orron szivjuk be a levegőt majd a szájon át fújjuk ki

(különben elkezd szúrni az oldalad)

Profi futók is így futnak orron be, szájon ki

Ennyi

2016. márc. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!