Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tornászok! Hogy sikerült a...

Tornászok! Hogy sikerült a mérleget kigyakorolni anélkül, h eldőlnétek?

Figyelt kérdés

Tornázom, és hajlékony vagyok, és megy a spárga is, akár úgy is, h mérglegben nem vízszintesig, hanem tovább is fel tudom emelni a lábamat. Ha lerakom a kezem és kitámasztom magam, akkor spárgába is fel tudom emelni:) De úgy, h a kezemet nem rakhatom le, hanem ki kell tartanom két oldalra, mérlegben, úgy egyszerűen eldőlök :'''( És bárhogyan is próbálom, nem bírok megmaradni egyenesbe, félredőlök, pedig a hajlékonyság az megvan :''( Nincs egyensúgyérzékem? Azt hogyan lehet fejleszteni? Vagy mit csináljak? O.o

Pls, vélemények, tapasztalatok?.....

(Ilyesmire gondolok... [link] Hogy nem dől el??)



2015. márc. 6. 17:01
 1/6 anonim válasza:
100%

Valahogy megkellene találnod azt a pontot...pl mikor biciklizel is meg van az az "érzés"

Nálunk ,akinek kellett fejleszteni az korcsolyázott,(jégen jobb)

De sztem az is jó ha akár 2óráig nyújtassz 10percet aztàn csinálod stb..)

Nem tudok személyes tapasztalatot mondani ,mert hamar megtaláltam azt a pontot...) rúdon is sokat próbálkozz ,nyugodtan tartsd magad a kezeddel és pillanatokra engedd el :)

Bocsi ha rosszúl írtam valamit :D nem ez az anyanyelvem:/

Sok sikert!:)

2015. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egész koncentráció kérdése. A jógában ezek a tíőusú ászanák, amihez egyensúly kell, igazából nem a hajlékonyságon vagy erőn múlnak, hanem a koncentráción. Én ezt tapasztaltam. És épp ezt is fejleszti (amellett, hogy nyilván az izomzatot is), tehát a koncentrációt, kitartást, "stabilitást", ezt mind lelki értelemben értem.

Tehát, úgy tudod szerintem gyakorolni, hogy egy pontot nézel közben. üres a fejed, csak az az egy pont van. Abban VAGY. Csak úgy létezel. Fixen, stabilan.

Ha eldőlsz, újrakezded.

Ahányszor eldőlsz, akkor is újrakezded (kitartás).

És egyre hosszabb ideig fog menni.


Egyébként ez tökre adottság is, hogy kinek mennyi idő, amíg sikerül. Egyszerűen vannak emberek, akiknek könnyebben megy a koncentráció, van, akinek meg nem. De persze megszerezhető, pont erre valók ezek a gyakorlatok.

(Ahova én járok ott is gyakran látom, hogy van, aki iszonyú hajlékony, sokkal jobban, mint én, de ezek a gyakorlatok nem annyira mennek, nekem meg ezek jobban. Nem vagyunk egyformák...)


Szóval valahogy így. Ez agyban dől el, nem izomban.

Remélem, segítettem valamit. :-)

2015. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nagyon erősen feszítsd ki mindkét térded, és a hátad tartsd egyenesen, vagy fogd meg a lábszárad. Úgy is begyakorolhatod hogy először belekapaszkodsz két oldalt valamibe vagy lemész derékszögig mérlegbe majd vissza és ezt egymás után sokszor megcsinálod.Az is segít ha sokat erősítesz térdre hasra és vádlira. erre a legegyszerűbb gyakorlat hogy ötös pozícióban lábujjhegyre állsz majd vissza ötösbe és megint lábujjhegyre.Ilyenkor is jobb hogyha belekapaszkodsz valamibe előtted.JA és ehhez inkább negatívba kéne mennie a spárgádnak úgy hogy a hátsó térded pontosan a talajon van és nem vagy kifordulva. Am hányéves vagy? :)
2015. ápr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) 15 éves vagyok, 9 éve tornázom, negatívba megy a spárgám. Ha belekapaszkodom valamibe, akkor megy ezt megcsinálni, de ha nem, akkor valahogy előlök, vagy, ha mégsem, akkor azt is csak véletlen. Ugyanez van a kézállásnál is... Ott sem tudok megmaradni, egyszerűen eldőlök :( Nincs egyensúlyérzékem, vagy nem tudom, pedig gerendán is szoktam lenni, és ott nem esek le.......gyakran :D
2015. ápr. 3. 12:46
 5/6 anonim válasza:

szerintem probálj meg nagyon koncentrálni és a falnál is megpróbálhatod gyakorolni hogy ott támasztod meg magad és probáld meg egyre kevesebszer rá támaszkodni vagy kérj meg valakit hogy tartson meg .vagy amikor a kezedet fölemeled kapaszkodj meg egyre följebb valamiben vagy az egyik barátodnak fogod a kezét miközben elengeded a talajt és sokszor probálgatod.

Hát nekem ezek az ötleteim vannak lehet ,hogy hülyeség akkor bocsi mert én nem vagyok tornász csak nagyon sok ilyen vidiket nézek és ezek az ötleteim támadtak .

2015. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor próbálgatom ezt:) Nagyon meg szeretném tudni csinálni ^_^
2015. júl. 10. 17:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!