Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Durván 1 hónap alatt fel...

Durván 1 hónap alatt fel lehet készülni félmaratonra? Edzésterv?

Figyelt kérdés

Már egy fél éve leálltam a sporttal és most úgy döntöttem felkészülök egy félmaratonra. Durván egy hónapom van rá, hogy felkészüljek. Tudom, hogy jó a keringésem és le tudnám futni, de azért csak eléggé elszokott a testem a mozgástól. Szerintetek elég ez az idő? hogyan edzek rá?


18/L



2015. márc. 18. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, jelenleg mennyit tudsz futni milyen idővel?
2015. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát szerintem futni bármeddig képes vagyok :) Az más tészta, hogy utána be vannak durranva a lábaim. Szerintem egy 10-es lefutok 45 perc alatt úgy most.
2015. márc. 18. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Ki is próbáltad, vagy csak elméletben?

A 10 km még csak a féltáv, onnantól jöhetnek az érdekes dolgok. Ha nem a nulláról kezded, vagyis korábban is futottál már ilyen távokat, akkor sikerülhet.

Edzéstervet a neten találsz, sok 6-8 hetes terv van újrakezdőknek is. Azt egy kicsit testre szabod, lerövidíted 4 hétre, és kész is.

Azt szokták javasolni, hogy a leghosszabb távot a verseny előtt minimum 2-3 héttel érdemes lefutni, ezért tűnik kevésnek az egy hónap első ránézésre.

2015. márc. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szerintedből legyen egy edzés, utána több tanácsot tudunk adni.
2015. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem igazán. Mindenhol 8 hetet írnak, nekem a csak 15 km-es távhoz kellett ennyi újrakezdőként...


[link]

2015. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!