Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen ez az étrend és edzéste...

Milyen ez az étrend és edzésterv? Így jó lenne?

Figyelt kérdés

Több mint féléves(elötte pedig sok éves)kihagyás után újra elkezdtem foglalkozni a sporttal. A tavalyi év elég rosszul sikerült számomra, súlyos depresszióból lábalok kifelé es kb. 3-4 hete újra neki álltam edzeni.

Azóta életemben elöször a kajálásomon is tényleg változtattam és nagyon elszánt vagyok.

Eleinte heti 2-3 HIIT workout-ot csinaltam, 1-2 hete már heti 5-6x tolom.(Zuzka Light, ZWOW)

Jól megvagyok így, nagyon szeretem csinálni, de most elkezdtem azon gondolkodni, hogy beépítenék konkrét súlyzós gyakorlatokat is. Ezek a HIIT edzések elég kemények, ott is sokszor használok súlyokat, de szeretnék látható izmokat is felépíteni és hát ahhoz meg a célzott súlyzós edzés lenne a legmegfelelöbb.

Terem jelenleg nem játszik, de van otthon 2 egykezes súlyzóm, amit 18 kg- ig variálhatok. Valamint be akarok szerezni egy húzódzkodót is a követekezö hetekben.

ùgy tervezném, hogy heti 3 HIIT, heti 3 edzés és egy nap szünet.

HOgyan tudnám ezt a legjobban felosztani?

MInt már említettem, az étkezés ezúttal ténylge rendben van, nem számolok, mert rossz a mérlegem :D , de próbálkozom.

Reggelire általában zabkását eszem fél adag whey proteinnel, a tetején túróval, pár szem eperrel, kevés banánnal és mandulával. Utána saláta tonhallal, lazaccal, csirkévl, sajttal, tojással, mikor hogy.

Kenyeret általában délutan szoktam enni, edzés elött, úgy vagyok vele , hogy feltölt energiával.)saját készitésü, teljes kiörlésü tönköly kenyér, napraforgómaggal és lenmaggal. Vagy mogyoróvajjal(adalél nélkül) és banánnal. Ha megéhezem közben szeretek pár mandulát, cashew diót, diót vagy ilyesmit rágcsálni. MIvel délután este edzek, ezért edzés után whey protein, rá 1 órára csirke/hal édes burgonyával, brokkolival, gombával, kelbimbóval, répával, ez is változó. Ha nagyon megéheznék még alvás elött esetleg egy natúrjoghurt.

Odafigyelek a fehérjebevitelemre, elegendö foyladékra is.

Tehát a kérdésem mégegyszer:

Mit szóltok az étrendhez?

Hogyan tudnám felépíteni az edzéstervemet?

ès a tipikus kérdés: nyárra már látszana valami? :)

Amúgy 25 vagyok és nönemü :)

Elöre köszi a válaszokat és bocsi a hibákért. :)


2015. márc. 19. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

A zuzka light-ból azèrt sejthető volt, hogy nő vagy.

Lehetne ide regényt írni, de inkább keress a bodybuilder honlapon 3 napos edzéstervet ami neked megfelelő. Izomnöveléshez nagy súlyok kellenek, amivel az adott gyakorlatból éppen megy sorozatonként 10-12 ismétlés. De pl alapgyakorlatoknál én megyek nagyobb súlyokra is amiből csak kb 5-6 megy. Tömegnövelő étrend kell, kalória pluszban kell lenni izomnöveléshez. Nem elég a minőség, mennyiség is kell. Pár hónap alatt is látszik, de egy jobb forma az évek melója.

2015. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Olvasd el a SÁRGA KAPSZULA című könyvet! (neten is fenn van)
2015. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!