Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi számít egészséges testalkat...

Mi számít egészséges testalkatnak?

Figyelt kérdés

191 cm vagyok, és 90-92 kg a testsúlyom. A testtömegindexem 24,8-25,2 közé esik, tehát pont az ideális.

Súlyzós és saját testsúlyos erősítő edzést végzek, elsősorban erősítő jelleggel, és 84 kg-ról jöttem fel 92-re, több év alatt, de minden zsírosodás nélkül. Számomra ez a kigyúrt, atletikus testalkat a legideálisabb.

A kérdéseim: Igaz-e, hogy a testmagasság centiméter minusz 100= ideális testsúly? Mert sok helyen ezt látom esztétikusan kipattintott, atletikus embereknél, illetve testépítés athletic kategóriában is. Ugyanakkor szerintem ez csak bizonyos magasság felett érvényes.



A másik kérdésem az, hogy a BMI-t mennyire kell komolyan venni? Tehát ha valaki túlsúlyosnak számít a BMI alapján, de az a túlsúly az izomtömeg miatt van, az a pluszsúly épp olyan veszélyes a szívre, mint ha az zsírból adódik? Előre is köszönöm!



2015. márc. 26. 00:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A BMI-t a nem sportos emberekre állapították meg. Kigyúrt embereknek a súlyosan elhízott kategóriában van a BMI-je, de ez nyilván nem jelent semmit, hiszen a vérképük, vérnyomásuk stb. normális, belső szerveik között nincs zsír lerakódva stb., szóval nem sújtják őket az elhízás gyakori kockázatai.


Persze attól még mondjuk az ízületekre jelenthet súlyos megterhelést, ha valakin van 50 kiló plusz izom.

2015. márc. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

A BMI nem annyira megbízható, mint egy orvos. Amíg a BMI csak az életkorod, magasságod és test súlyod alapján kalkulál, úgy veszi a súlyt, mint zsírt. A túlsúly általában izom miatt van az izmosabb embereknél, nincs mitől félned :)


Remélem, segítettem

2015. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!