Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy, milyen módon, mennyit...

Hogy, milyen módon, mennyit kell futnom, ahhoz, hogy gyorsabban fussak és jobban bírjam a futást?

Figyelt kérdés

Szoktam a suliban tesi órán focizni, de nem nagyon megy, és hamar elfáradok. Vannak olyan osztálytársaim, akik beszólnak nekem, mert nem játszok jól.

Elkezdtem magad edzeni. És gyorsabb is szeretnék lenni, meg hogy bírjam a kiképzést. :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2015. márc. 27. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs a környéken valami futó klub? Ha van érdemes lenne ellátogatni hozzájuk!
2015. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Futni kell, ennyi a recept:)

Mindenkinél máshogy fejlődik a keringési rendszer, de átlagban 1-1.5 hónap rendszeres futás kell hozzá, hogy a szervezet elkezdjen alkalmazkodni és fejlődjön, aztán egyre könnyebb lesz. A robbanékonysághoz intervallum-edzés kell, a kitartáshoz pedig hosszú távok futása, kombinálni kell a kettőt.

2015. márc. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És szerintetek mikor menjek el futni? Heti háromszor-négyszer elég? És a nap mely táján? Estefele vagy délután. Bár mondjuk ez nyilvánvaló, hogy nem 30 fokban fogok elmenni futni. :)
2015. márc. 27. 16:35
 4/6 A kérdező kommentje:

Kitaláltam egy ötletet. :D Szerintetek milyen?

Annyit csinálok, hogy elrúgom a labdát, és megpróbálom beelőzni és megállítani azt. Aztán egyre növelni a távot stb.

Szerintetek? :) Hatékony lehet? :D

2015. márc. 27. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ötleted rövid távon hasznos lehet, de nagy javulást ne várj tőle. Ha komolyan gondolod, hogy jobb futó akarsz lenni, akkor érdemes egy edzőt/egyesületet keresni magadnak, ott biztosan segítenek neked, mert így látatlanban elég nehéz igazán hasznos tanácsokat adni.
2015. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálok valamilyen egyesületet keresni. :)
2015. márc. 28. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!