Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kettlebell edzés. Hogyan...

Kettlebell edzés. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy szakoktató nélkül elkezdeni veszélyes, mert fenn áll a sérülés veszélye.

Szerintem ez minden súlyzós edzésre igaz lehet. Vagy nem?


Megéri az alapgyakorlatokat elkezdeni itthon, egyedül?

Nem ugri-bugri edzésekre gondolok, hanem ehhez hasonlókra:

[link]



2015. ápr. 6. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül veszélyes, csak ne egyből a fejed körül pörgesd.
2015. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 *Glissade* ***** válasza:

A Kettlebell azért veszélyesebb, mint a súlyzó rúd, mert sokszor lendülettel kell használni, sok a fej mellé lendítés.

Sokszor van a bell közvetlenül a fejed felett.


Rossz technikával tökön, vagy fejbe vághatod magad, a fejedre eshet, vagy kicsavarodhat, lesérülhet a vállad.

Ezt tetőzheti mêg a rossz súly választás, testtudat hiány!


VISZONT:


Én olyan "szerencsétlenül" jártam, hogy kifogtam egy "nem törödöm" Kettlebell instruktort!

25- 30 ember van egy órán!

Nagyon ritkán jön oda javítani, ellenben NEM KEZDŐ órát tart; kapásból kettő bellt kell bevinni.

Mindenki csak próbál másolni.


Sokszor találkoztam olyan gyakorlattal, hogy eleve fáradt voltam már, eleve nehéz volt hozzá a két bell, eleve nem tudtam a pontos technikát, sak próbáltam másolni.

Ennek ellenére egyszer sem sérültem még meg és más sem okozott nekem balesetetet, hanem egész jól elboldogulok, bár figyelnem kell nagyon.


Tehát nyugodtan csináld otthon, de nagyon figyelj!!!!!

Bell nélkül gyakorold be a mozdulatokat, kis súllyal kezdj!

2015. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 *Glissade* ***** válasza:
Lényegében az én instruktorom majdnem úgy tartja az órát, mintha DVD- ről edzennék, ennek ellenére még nem haltam meg :D
2015. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kettlebelledző válasza:

Kedves Glissade!


Én kérek elnézést! Sajnálom, hogy ilyen edzővel kezdtél el kettlebellezni. Úgy gondolom, hogy egy instruktor azért van ott, hogy folyamatosan segítse a munkád. Függetlenül attól, hányan vannak az edzésen. A két súlyzós gyakorlatok pedig egyáltalán nem valók kezdőknek, még is sokan erőltetik, aztán jönnek a panaszok és persze a kettlebell a hibás, pedig az csak egy vasdarab, nem bánt senkit.

Persze, nem halsz bele, csak ugyan azt az időt eltölthetnéd hasznosabban, hatékonyabban is.

2015. ápr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 *Glissade* ***** válasza:

Nem szidni akartam az oktatót :)

Nagyon vegyes társaság jár hozzá! Megértem, hogy a haladók miatt két belles erősebb órát tart!

A kezdőkre az első órán külön figyel, de pl. nekem nem volt elég csak az első órás külön figyelem...

A második órán még néha oda jött, de a 3 órán már elszállt a türelme, onnantól a saját belátásom szerint próbáltam a lehető legjobban másolni, a medencémet, vállamat a helyén tartani :)

Nem fejbe vágni magamat, nem elhajítani véletlen a golyót stb. :D

Mivel a 2db 8kg- ot nagyon nem bírtam el, így 2db 6kg- ossal megyek be;)

Az már jobb, de a swinget csak eggyel csinálom :D

Meg a földön fekvős gyakorlatokhoz is csak 1- gyet használok.

Már alakul, de még mindig nagyon új nekem ez az eszköz :)

2015. ápr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 *Glissade* ***** válasza:
Egyébként lány vagyok; azért a 6 vagy 8kg- os Kettlebell:)
2015. ápr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 *Glissade* ***** válasza:

De a legjobb mikor az oktató bemelegítésnél zenére a lába között meg a feje körül, viszi, lendíti és/ vagy dobálja egyik kezéből a másikba (1db) kettlebellt én meg el sem sem merem engedni, úgy szorongatom :D

Mert ha esetleg kiesik a kezemből...


Ill. van olyan gyakorlat amit bírnék még csinálni, de a lendítés miatt, ha már kicsit elfáradok elkezd elveszni a kontroll a kettlebell felett, ezért inkább leteszem és pihenek :)

2015. ápr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!