Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen Box zsákot ajánlotok...

Milyen Box zsákot ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az hogy szeretnék egy kicsit boxolni (amatőr szinten otthon gyakorlásból). Így is elég nagyot ütök mert már egy ideje súlyzózok. Milyen boxzsákot ajánlotok nekem? Láttam van olyan hogy 20 kg, 50,100,stb., Nekem melyik kéne? 80-85 kg körül vagyok (nem tudom hogy ez segít e).

2015. ápr. 18. 18:53
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%

Otthon soha nem fogsz megtanulni boxolni.

A súlyzózás pedig nem függ össze az ütő erővel, ezt nagyon rosszul gondolod.

Szerintem inkább menj le egy rendes edzésre, hiszen sokkal előnyösösebb!

2015. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok boxoló lenni edzés kivan zárva sem időm sem kedvem nincsen éles edzésekre járni... az ütő erőt meg onnan szedtem hogy nagy amikor megütöttem egyik gyereket és hanyatt esett (kb 80kg) (nem is akarok megtanulni boxolni valamilyen szinten már így is tudok, leginkább a boxzsák mérete és tömege a lényeg) Előre is köszönöm.
2015. ápr. 18. 19:05
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
A súlyzózás pont, hogy összefügg az ütőerővel, mert izomtömeg építesz fel, ezáltal nagyobbat ütsz, mivel nehezebb vagy. (F=m*a) Fizika, hetedik osztály. Mondjuk én meg beiktatnék traktorkerék borogatást és favágást vagy kalapácsozást gumikerékre. Ezek jó edzésmódok, mellette verd a zsákot. Bokszolni nem fogsz megtanulni, de edzésnek kiváló. Tök jó kardió edzés a bokszzsákverés. Egy 40-50 kilósat vegyél szerintem. Egyébként a boksz, mint küzdősport semmit nem ér, mert mielőtt ütnél leszúrnak, vagy viperával agyonütnek. Erről ennyit.
2015. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:

#3

Ez akkor lenne igaz ha ütéskor tulajdonképpen löknéd az ellenfeled.

Az hogy valakinek nagy karja van, vagy csak simán erős egyáltalán nem függ össze az ütő erővel.

Ha lenne kis fogalmad az ökölvívásról tudnád.

Az ütőerő az ügyességen alapul első sorban, hogy bele tudsz-e robbani az ütésedbe.Utána jön csak az izom.

2015. ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát igen a boxot leginkább ringen belül lehet alkalmazni, való életbe jönne rám biztos lerúgnám a g*cibe XDD
2015. ápr. 18. 19:25
 6/19 anonim ***** válasza:

A testtömeg függ össze az ütőerővel

- Minél súlyosabb valaki annál nagyobbat tud ütni és minél könyebb annál kisebbet


- egy könyebb boxzsák 50-60 kiló, egy nehezebb 80 körül van, szerintem a testsúlyodhoz elég a 60 kilós is


Nem feltétlen muszáj nagyon nehéz zsákot venni, nekem kifejezetten jobb a könyebb zsákot ütni

2015. ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ez a berobbanás dolog igaz, csak ugye itt jön be a tömeged. Illetve az, hogy hogyan tudod a tömeget mozgatni. Egy 50 kilós gyerek nem üt akkorát, mint a 90 kilós. Ha akkora boxzseni vagy, akkor tudnád, hogy a kisebb súlycsoportokban is kisebb az ütés, mint a nagyobbakban. Mayweather például soha nem fog olyat ütni, mint Tyson. Tehát hiába ügyes, ha nincs meg hozzá a tömege. Tehát nagyon is függ az ütőerőd a testsúlyodtól.
2015. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Részben Ali69-nek van igaza, részben meg nektek. Nyilván ha megerősödsz, izmot szedsz fel erősebbet fogsz ütni (és jobban is bírod majd a testre érkező találatokat), de amíg a technikád nem közel tökéletes, addig azon kell csiszolni (és innen megmondom, ha nem tanított egy jó edző, hogy nem tökéletes).

Nagyon fontosak a robbanékony mozdulatok.

2015. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Hát igen a boxot leginkább ringen belül lehet alkalmazni, való életbe jönne rám biztos lerúgnám a g*cibe XDD

"


Azt csak hiszed... Egy közepes bokszoló úgy kiütne azt se tudnád merre borulj. Arról nem is beszélve, hogy a rúgás meg egy különböző technika azt is meg kell tanulni..

Sőt, egy birkózó is feltörölné veled a padlót, pedig ők nem ütnek, rúgnak..

2015. ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Oké
2015. ápr. 18. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!