Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 4 hónapja kezdtem el futni, a...

CsAk SziVesen kérdése:

4 hónapja kezdtem el futni, a netről néztem le egy programot kezdőknek, tehát fokozatosan kezdtem el. Ma már minden másnap 11 km ert futok. Viszont a térdem el kezd fájni kb 5-6 km után. Mit tudtok ajánlani? Mit csinálok rosszúl?

Figyelt kérdés
Be is melegítek kb 10 percet sőt vettem térdszoritó patellát is. Annyira rosz,hogy érzem a szervezetem többet is tudna,de a térdem nem engedi.. esetleg valaki tudna segiteni? aki tapasztaltabb mint én, és gyakorlott futó,esetleg volt már ilyen helyeztbe..

2015. ápr. 19. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Itt a dolog már nehéz ügy. A hibát ott követted el, hogy nem voltál fokozatos - még ha azt is írod. 4 hónap után elérni a 11km-es teljesítményt az nem semmi, nem is jó hosszú távon, mint ahogy azt most tapasztalhattad is. A térded nem szokott hozzá gondolom a hirtelen megnövekvő teljesítményhez. Anno én nem melegítettem be futás előtt, csak szimplán fokozatos voltam. Azóta eltelt 2 év és MOST járok 10 km-nél. Mit tanácsolnék? Talán próbálj meg nyújtani. Leginkább edzés előtt, a te helyzetedben. Én hetente 2-3-szor szoktam csak úgy napközben - a végén meg spárga.
2015. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia igazad lehet.. tudsz esetleg valami ötletet vagy videót nyujtásra?
2015. ápr. 19. 21:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Futás után nyújts (ha eddig kihagytad volna), előtte bemelegítés kell.

Nem írtad, milyen a futócipőd, de talán tájékozódtál erről is. Ha nem azzal van gond, akkor esetleg a technikáddal: túlzottan sarokra érkezel. Azt mondják a hozzáértők, hogy a súlypontod alatt kell lennie a lábadnak, amikor talajt fogsz. Ha előrébb van a láb, akkor nagyobb ütés éri a térdet is. Talán ezzel érdemes próbálgatni. Ha lassítasz egy kicsit a szokásos tempódon, akkor könnyebb a lépéseiddel kísérletezni.

A térdszorító helyett inkább erősíteni kellene lábra, térd körüli izmokra (youtube-on vannak ilyen videók), és kicsit visszavenni a futásból egy időre.

Legalábbis én ezt tenném, de én sem vagyok szakértő.

2015. ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szia futó cipőm reebok zigtech visza venni és mégis mennyit?
2015. ápr. 20. 08:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyit, hogy ne legyenek fájdalmaid. Nálad ez 5-6 km, és innen lehet lassan újra feljönni. Ha megint fáj, akkor megint változtatni egy kicsit. Az a legjobb, ha magadnak tapasztalod ki, hogy mire hogy reagál a szervezeted.
2015. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyújtásra magadtól kell ráérezned.
2015. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. ápr. 23. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!