Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha valaki 12-14 évesen tornázn...

LittleUnicorn17 kérdése:

Ha valaki 12-14 évesen tornázni kezd, megáll a növésben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy naponta tornázik, néha-néha (egyszer két hónapban) elmegy konditerembe, persze ott sem csinál nehéz tornákat. Néha emel súlyokat (5-8 kg). Esetleg valami tanács, tapasztalat? :)

2015. máj. 14. 16:40
1 2
 1/11 schocko ***** válasza:
100%
Miért állna meg??????????
2015. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az egyik barátnőm bebeszélte ezt nekem és meg szeretnék bizonyosodni arról, hogy ez nem igaz.
2015. máj. 14. 16:45
 3/11 anonim ***** válasza:
miért, te hány éves vagy? fiú vagy lány vagy?
2015. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sowilo ***** válasza:
100%

Azért az egyáltalán nem mindegy, hogy 12, vagy 14 éves. Hatalmas különbség. Az sem mindegy, mit értesz "torna" alatt. Ha szertorna, vagy valamilyen saját testsúlyos edzés, akkor csináld nyugodtan, nem lesz gond, csak jót tehetsz vele. Ha ilyen csajos tornavideók, meg rubintréka, meg társai, akkor sem lesz bajod, csak épp semmit nem fog érni, mert szar. Konditerembe teljesen fölösleges menni, ha nem súlyzós edzést szeretnél végezni. 5-8 kilókat emelni is fölösleges, ne költs ilyenekre.


Akkor lenne gáz, ha 12 évesen nekiállnál rendesen súlyzóval edzeni. Akkor sem állsz meg a növésben, csak még nem fejlődött ki a csontozatod, így maradandó károkat okozhatsz magadnak. Kivétel ez alól, ha olimpiai súlyemelőnek készülsz, és szakember felügyelete alatt edzel, de gondolom nem ez a helyzet.

2015. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
12 éves, lány. Szoktam kettlebellezni (5kg), meg itt-ott súlyt emelni (5-10kg). Konditerembe a gépek miatt szeretnék elmenni:) Szoktam testes edzéseket csinálni, azokat a leggyakrabban.
2015. máj. 14. 17:07
 6/11 anonim ***** válasza:
nem; és a cigi sem állít meg a növésben, sőt az sem, ha elveszíted a szüzességedet... ezt már mindet hallottam kislányok szájából...
2015. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
elég szomorú, hogy ilyen a mai generáció. a velem egyidős lányok arról beszélnek, hogy kivel szeretnék elveszíteni a szüzességüket. szánalmas. a cigiről meg ne is beszéljünk...
2015. máj. 14. 17:17
 8/11 anonim ***** válasza:
a velem (30) egykorú lányok is arról beszéltek 12-13 évesen, hogy kivel szeretnék elveszíteni, sőt mióta világ a világ, a kiskamasz lányok biztosan mindig erről beszéltek egymással... nem olyan nagy dolog ez, csak felfúják újabban... Usa államalapításánál még teljesen normális volt, hogy az államalapítók felének 14éves kislány volt a felesége...
2015. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
tipikus USA. szerintem azért a sportolás, edzés és a tornázás jobb elfoglaltság, mint 12 évesen "pasizni".
2015. máj. 14. 17:23
 10/11 Sowilo ***** válasza:
Nem csak az amcsiknál van így, ez alapvető emberi biológia. Ilyen korban elkezdtek érdeklődni a másik nem iránt. Nem kell mindjárt dugni, de elfojtani sem jó, mindkét végletet megbánod később. Helyén kell kezelni, közben pedig ha sportolsz és egészségesen élsz, egy szava nem lehet senkinek.
2015. máj. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!