Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lábkitológéppel tudom fejleszt...

Lábkitológéppel tudom fejleszteni a sújpontemelkedésem (ugrás)?

Figyelt kérdés
A konditermi eszközök fejlesztik vagy csak az izom lesz negyobb? Vagy azzal nő az ugrásmagasságom is?
2010. febr. 24. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy hogyan használod a gépet. Fejlesztheti, ha nem tömegnövelő edzést végzel vele, hanem választasz egy olyan nagy súlyt, amit maximum 12-15-ször tudnál kitolni teljes erőbedobással, és ezzel csinálsz egy sorozatban csak 5 ismétlést. Ezzel meg sem közelíted a bukást, így a tested nem az izomtömeg, hanem az erőszint növelésére fog koncentrálni. Két sorozat között hagyj bőven időt pihenni, 3-5 percet, és így végezz mondjuk 5 sorozatot, az 5x5 ismétlés kedvelt "bűvös" szám az erőedzésben. Megjegyzem, ha kis mértékben tömeget is növelesz, úgy is fejleszthető az erőszint, de célod szempontjából kevésbé hatékony, mert feltételezem a kívánalmadból, hogy olyan sportot űzöl, ahol a nagy izomtömeg nem jelent kifejezetten előnyt.

Viszont azt ne feledd, hogy a lábtológép a láb erejét hangsúlyozza, a derékét, és más, ugrásban a láb mellett szintén nagy szerepet vállaló izom kevéssé kap terhelést. Ezért inkább azt ajánlanám, hogy végezz súllyal guggolásból felugrást, az hatékonyabb lenne, természetesen a fent leírtaknak megfelelően, bukást messze elkerülve, sokat pihenve, alacsony ismétlésszámmal. De ha feltétlenül szeretnél lábtológépet használni, szíved joga, a lába

2010. febr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válszt, én kosarazok és ahhoz szeretnék edzeni. Lehet, hogy a súllyal ugrást választom.
2010. febr. 25. 15:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem! Ha bármilyen kérdésed lesz, írj majd nyugodtan!

Sok sikert kívánok!

2010. febr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!