Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csak fekvőtámaszozás elegendő...

Csak fekvőtámaszozás elegendő karedzésnek? (lent)

Figyelt kérdés

Először is lány vagyok, nem kigyúrni szeretném magam, csak izmos szálkásabb karokat.

Találtam egy jó edzést, fekvőtámasz magas ismétlés számmal, ami az idő teltével nő természetesen.

Ahogy elnéztem, súlyzózni az mellett már nem igen marad erőm majd (plusz más edzést is csinálok, Shaun T), szóval elég a fekvőtámasz karra?


2015. máj. 21. 19:49
 1/4 anonim válasza:

A karon sokféle izom van, tehát sokféleképpen lehet edzeni is rá. Nincs olyan gyakorlat, amellyel egyszerre lehetne az összes karizomra edzeni. Tricepsz-bicepsz-alkar. Sajnos az átlagos fekvőtámasz során a karizmokat csak nagyon minimálisan használod, tehát nem igazán fejleszted. A videóban látszik is, hogy a fekvőtámasz mellizom-edzésre való, viszont, hogyha nagyon szélesen tartod a kezeid fekvőtámaszozáshoz, akkor jobban feszül a bicepsz-alkar is.



https://www.youtube.com/watch?v=5eSM88TFzAs

2015. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Jól szólt az előző! Mellesleg hozzátenném, hogy ne félj attól, hogy kigyúrt leszel, mert nem olyan könnyű azt elérni. :'D Ne az edzéssel óvatoskodj, hanem, hogy mit eszel.
2015. máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem óvatoskodom az edzéssel és nem félek hogy "kigyúrt" leszek, ennyit azért tudok hogy működik :D csak épp gyakorlatban megy a kicsit sötétben tapogatózás hogy mi hova hogy megy :) pl ez a fekvőtámasz dolog, teljesen az ellenkezőjét hallom most, mint amit előtte olvastam pl
2015. máj. 22. 22:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a válaszokat
2015. máj. 22. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!