Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha jó állóképességet akarok,...

Ha jó állóképességet akarok, elég ha futok vagy végezzek külön állóképességi edzést is? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves vagyok, és most kezdtem el saját testsúllyal edzeni. Emellett futni is szeretnék. Célom inkább erőt és állóképességet építeni. Na most, szerintetek elég ha futok mindennap, vagy tartsak még külön állóképességi napokat? Így egyik nap erőt fejlesztenék, másiknak állóképességet, és mindennap futnék. Vagy elég ha csak futok?(az állóképességem a béka feneke alatt van gyakorlatilag)

2015. jún. 2. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A cél szentesíti az eszközt: mi boxon úgy csináljuk hogy 1 erőnléti edzés, 2 technikai. Ergo minél nagyobb az erőnléted annál többet tudsz fektetni az erőd fejlesztésére ahogy te írod. Nem tudom ez a te esetedben mit takar, street workout vagy akármit is, először mérd fel hogy mi a tested maximuma. Meddig bírod a futást, a súllyal való edzést. Viszont én biztos úgy csinálnám a helyedben hogy 1 nap futsz 1 nap erősítesz, utána 1 nap szünet, mert a testednek muszáj regenerálódnia hogy aztán ismét a maximumot tudd bedobni, utána újra az egészet. Lehet persze tévedek, én inkább a küzdősportokban vagyok otthon, de szerintem így logikus.
2015. jún. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) Szóval szerinted ne is fussak mindennap? Egyébként most gyakorlatilag a fegyencedzés c. könyv(paul) szerinti rendszert követem, szóval a sw. majd csak akkor jön, ha már felépítettem egy alapot :)
2015. jún. 3. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:
A fegyencedzéssel durván meg tudsz erősödni, a futással meg durván tudod növelni az állóképességed ez a kombó így működhet is. Viszont férfiasan bevallom hogy ehhez nem sokat konyítok hogy a fegyencedzéshez mi hogy stimmel, viszont mindkettő más-más izmokat hajt, és másra edzi a szervezetet, így szerintem (ha bírod) megpróbálhatod hogy nem hagysz pihenőnapot, csak hétvégén, de ez már nagyon fontos. Ha kétnaponta nem is hagysz szünetet, legalább a hétvégéket pihenned kell. Próbáld akkor meg így mondjuk egy 2-3 hétig. Ha bírod, meg érzed hogy ez így működhet akkor csináld csak. Amit még az előző kommentemben elfelejtettem leírni hogy csiálhatnád az intervallumos futást is, ami annyit jelent, hogy hosszú egyenesekben sprint, a rövid egyenesekben meg lassú kocogás. Természetes hogy ebből nem kell 10 km-t megtenni egyszerre, de ha futásról beszélünk akkor ennél jobbat szerinbtem tuti nem találsz állóképesség növelésére.
2015. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mondjuk ezt jól megmondtam hogy rövid egyenes, normál ovál alakú futópályán a kanyar rész :D
2015. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!