Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » ! A shaolin kung fuban melyik...

! A shaolin kung fuban melyik állat stílusát érdemes választani a 10 közül? A mesterem azt mondtan hogy, ő mindegyiket tudja s én válasszak.

Figyelt kérdés
2015. jún. 7. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Wookie stípust.


Amúgy azt ami a mozgásodhoz és a habitusodhoz illik, nyilván először iskolázzátok a mozgásodat, mindent tanulsz már csak azért is, hogy fejlődjön a mozgásod, aztán ha már te is tudsz legalább alapokat, akkor nyilván leginkább az edződ látná, hogy milyen mozgás illik hozzád.


De rövidebben: én azt mondom, a legegyszerűbb, leggyakorlatiasabb stílust válaszd, ha lehetőséged van rá. Sokan bukják el saját maguk fejlesztését azzal, hogy felszínesen gyakorolnak valamit, amiben egyszerűen lehetetlen eléggé elmélyedni, mert nem egy kolostorban élnek VAGY eleve értelmetlenül túlbonyolított mozgás.


Szóval szerintem alapokat kell tanulni, alapképességek jók akkor meg a gyakorlathoz egyszerű mozgást, kb. box-thaibox-birkózás megfelelőit kungfuban. Persze egy formagyakorlatban lehet még csiszolni szebb és jobb mozdulatokat, de maga az alap stílusod bunyóhoz legyen egyszerű, letisztult, villámgyors, ösztönös. Wudangban ez tigris meg gepárd nevet visel. Nem azt mondom, van olyan harci taktika amit kígyónak neveznek, és mondjuk egy földharcosnak például biztosan tök jó..

2015. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ok köszi! Amúgy tanúltunk boxot,meg yudot. A testalkatom 166 cm 59 kg,12 éves vagyok
2015. jún. 8. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!