Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt a sakk-végjáté...

Hogy hívják azt a sakk-végjátékot, amikor a 8 gyalog a saját királya körül áll, és az ellenfél egy huszárral ad mattot?

Figyelt kérdés
Régen a sakkoktatómtól láttam egy feladványt, ahol az egyik színnek (azt hiszem a feketének) csak a 8 gyaloga és a királya van, fehérnek pedig szinte az összes tisztje meg van még. A sötét király a centrum valamelyik mezőjén áll, körülötte néhány gyalog, a többi a gyalog pedig úgy kerül köré, hogy világos mindig beáldozza egy tisztjét úgy, hogy azzal sakkot ad, sötét pedig nem tud ellépni, kénytelen kiütni egy gyaloggal a tisztet. Végül ezt a sorozatot követve világos minden tisztjét beáldozza, kivéve egy lovat, s amikor már csak a ló marad, sötét királyát a 8 gyalog körbefogja, világos pedig a lóval sakkot és egyben mattot ad. Ennek a feladványnak az eleje érdekelne, illetve az azt követő lépések, hogy hogyan jutunk el a mattig, ha valaki esetleg ismerné még ezt a feladványt rajtam kívül. Nagyon köszönöm előre is.

#sakk #matt #sakk-végjáték #8 gyalog
2015. jún. 19. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:

A végjáték az nem a játék utolsó pillanatát jelenti...

Egyébként meg nincs ilyen amiről te beszélsz, de amúgy a FOJTOTT MATTra gondolsz.

2015. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, a részleteket most olvastam el, így már világos, hogy egy feladványra gondolsz. Elhamarkadottan válaszoltam az előbb, elnézést.
2015. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Több, mint egy év várakozás után már örülnék egy értelmes, hasznos kommentnek is.
2016. dec. 30. 18:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel egy éve még nem volt nálam bejelölve a sakkos kérdések követése, ezért csak most vettem észre a kérdést. Én tudom melyikre gondolsz, de érdekes módon csak egy spanyol nyelvű videót találtam róla. Ebben megtalálod a kezdő állást, és a lépéseket és végig megmutatják, bár a szöveg érthetetlen :D Azért hátha tudsz vele kezdeni valamit. https://www.youtube.com/watch?v=TimMfnK7-jE
2016. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na végre, köszi :) Ez még hosszabb is, mint amit én ismertem, mert annál a király meg néhány gyalog már fix helyen van, csupán a tisztjeinket áldozzuk be, hogy a többi gyalog is a megfelelő helyre kerüljön. Egyébként hogy sikerült rátalánlod? :D
2016. dec. 30. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeztem rá hogy láttam már ezt a videót, még azt is tudtam hogy spanyolul van, úgyhogy rákerestem hogy van a sakk spanyolul és beírtam youtube-ba. Bár csak a sokadik oldalon, de kiadta a videót. Persze mikor megtaláltam, próbáltam rákeresni a feladványszerzőre, de csak ez az egy videó van róla, és a google sem volt jobb forrás, szóval maradt ez :D
2016. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez teljesen jó, köszi még egyszer :)
2016. dec. 30. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!