Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon zavaros nekem ez a...

Nagyon zavaros nekem ez a zsírégető fogyókúra, felvilágosítanátok?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 171 cm, 65 kg.

Szerintem rengeteg zsír (háj) van rajtam, ezt szeretném letakarítani magamról az összest, hogy majd látszódjanak valamennyire az izmaim, mert hónapok óta sportolok, sokat fogytam, de még mindig rengeteg háj van rajtam.

Eddig cardio edzéseket csináltam, eljártam futni, futottam futógépen, rengeteget felüléseztem stb. Ezt kb. 1-2 hónapja.

Nos, meguntam a várakozást, hogy majd lemegy az a háj onnan, beláttam, hogy nem fog, ezért elkezdtem olvasgatni a zsírégetésről sok-sok cikket.

Rengeteg mindenre kell figyelni, ez lejött az egészből, és teljesen bekavarodtam. Akkor most mit ehetek és mit nem?

Az a gond, hogy szinte minden honlapon mást írnak. Az egyik azt írja, hogy semmi szénhidrát, a másik már azt, hogy 11-15 óra között nyugodtan mehet a szénhidrát. Most melyiket kövessem?

Titeket kérdezlek, akik már túl vannak egy fogyáson, hogy nektek mi vált be a legjobban?

Azt olvastam, hogy a fehérje létfontosságú anyag ilyenkor a szervezetnek. Sajnos a szüleim nem olyanok, hogy azt megengedik, hogy nap mint nap csirkemellet, halat, meg tojást egyek, fehérjeport biztos hogy nem szedhetek, és anyagiak se nagyon engedik. De mégis, hogyan juthatnék minél több sovány fehérjéhez, amik nem tartalmaznak semmi zsírt?

Illetve, hogy lehet azokat fogyasztani? Pl. a túrót sok helyen írták, de azt, hogy egyem? Magába, vagy hogy? És fehérjét edzés után csak?

Mikor egyek, és mennyit ehetek? Szénhidrátokból mit egyek? Gondolom, kenyér és cukor kilőve.

Nagyon zavaros ez az egész, nagyon szépen kérlek titeket, hogy valaki magyarázza el nekem ezt az egészet. Az edzés téren milyen edzést csináljak? Semmit sem tudok biztosra. Nyár végére szeretnék leadni sok zsírt (hájat), ha nem is az összest, csak annyit, hogy már ne fittyenjen ki a nadrágból a háj. (Oké, ennyire nem vészes, de rá tudok fogni a hájra a testem különböző pontjain: has, mell, kar, comb, fenék feletti rész stb., ezeket szeretném eltűntetni.)



2015. júl. 6. 18:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és fiú vagyok. :D
2015. júl. 6. 18:53
 2/3 anonim ***** válasza:

A semmi szénhidrát NAGYON extrém dolog, szigorúan véve pedig megoldhatatlan. Az elég buta tanács, olyan oldalakkal nem kell foglalkozni.

A viszonylag kevés szénhidrát már egészen más, az bevett dolog szálkásító diétában, persze konkrétum nincs, az emberfüggő, ha mondanak is egy hozzávetőleges értéket, azt lehet növelni vagy csökkenteni, ha úgy tapasztaljuk, hogy számunkra nem jó. A tipikus szálkásító diétában a szénhidráttal játszik az ember, úgy, ahogy ketogénben a zsírral. A fehérje nagyjából fix, ketogénben alacsonyabb.


Nem árt utánaolvasni, aztán a saját fejed és tested jelzései, tapasztalataid után menni.

Én szinte mindig kizárólag 3 után eszem szénhidrátot, akkor mi van? :D Semmi.


Fura szüleid vannak, ha nem ehetsz mindennap tojást, húst... Mit esztek egyébként? S mi a csudának akarsz Te tiszta fehérjét enni? Nálad az edzés terén sokkal komolyabb arcok sem kerülik ennyire a zsírt... Főleg, hogy arra legalább kis mennyiségben szükség van. Hasznos lehet a tiszta fehérje, nem mondom, de ha otthon mondjuk csirkecomb vagy disznó van, akkor ne legyen már gond a fehérjebevitel... A tojás egyébként zsíros, ha nemcsak a fehérjét eszed, a kalória kétharmada zsírból jön :) Ha esetleg nem tudnád, nem mindenki tudja.

2015. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


+

Amennyire csak tudod, építs fel magadnak egy étrendet, fogj egy füzetet, írd fel az étrendedet grammra pontosan, majd próbáld betartani minél jobban, vársz 1-2 hetet, megnézed miben változtál ez idő alatt, majd, ha kell csökkentesz a szénhidráton, ha kell növelsz rajta... újra felírod az új étrendedet és újra betartod.

2015. júl. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!