Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Speedfitness mellett mikor...

Speedfitness mellett mikor érdemes egyéb zsírégető aerob edzést végezni?

Figyelt kérdés
Nagy súlytól szeretnék megszabadulni, ezért arra gondoltam, hogy kipróbálom a Speedfitnesst, mert sok helyen hallottam, hogy gyors eredményt lehet elérni vele az alakformálásban. A reklámok szerint már heti kétszer húsz perc is hatásos. Úgy gondolom azonban, hogy a zsírégetéshez még kellene aerob edzést is végezni. Szeretném úgy időzíteni az egyéb edzést, ami főleg otthoni dvd-vel vagy xbox-szal végzett mozgás lesz, hogy ne gátoljam az izomépítést.

2012. okt. 26. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Húha, vannak itt bajok. Speedfitness? :) Egyszerre zsírégetés és izomépítés? Na b@ssz!!

Eszméletlen mim egy itt!

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2012. okt. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 *Glissade* ***** válasza:
66%

Nah nézzük mi az a speedfitness:


[link]


Majd meséld már el, hogy tényleg gyorsan hat-e:) Én még sosem próbáltam, és nem is fogom:)


Az aerob mozgást az nagyon is jól gondolod! De az időzétési terved, sajnos nem megfelelő:)


Menj el kondi terembe aerob mozgást végezni, vagy ahhoz lusta vagy?:)

2012. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem helyes leszólni azt, amit még nem próbáltál. A Your shape fitness evolved 2012-vel igencsak meg lehet izzadni.


https://www.youtube.com/watch?v=e4tDctRN3xs

https://www.youtube.com/watch?v=l1Fcktg7xI4&feature=relmfu


Szerintem nyilvánvaló számotokra is, hogy nem óriási izomtömegeket szeretnék építeni, csak egy vékonyabb, feszesebb testre vágyom. Nem hiszem, hogy lehetetlen ez a cél.

2012. okt. 26. 20:34
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Szálkásító diéta nélkül nem mész semmire + nem tudsz egyszerre zsírt égetni és izmosodni. Látom, hogy ez elkerülte a figyelmed. :)
2012. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 *Glissade* ***** válasza:
100%

Csak nem értem, hogy érted azt, hogy:


"úgy időzíteni az egyéb edzést, hogy ne gátoljam az izomépítést."


Ezt, hogy érted? Talán úgy, hogy nem akarod magadat túledzeni?

A heti 2x 20 perc speedfitness esetén ESÉLYTELEN a túledzés:)

Tehát e-miatt nem kell aggódnod:)

Nyugodtan mehet az aerob:)

2012. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 *Glissade* ***** válasza:
66%

Megnéztem a két videót amit linkeltél:)


Már bocs de ez nem edzés, hanem játék:) Kb. semmire nem jó.

2012. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

amit egy animált karakter csinál, te azt nemtudod jól leutánozni, csak ugrálsz meg rugdosol össze-vissza.

Az meg, hogy leizzadsz nem jelent semmit, egy felelés alatt is ki lehet izzadni:)

2012. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy túl nagy kérés, de azt szeretném, ha csak azok válaszolnának akik kipróbálták a Speedfitnesst és tudnak hasznos tanácsokat adni.


Köszönöm a diétázással kapcsolatos tanácsokat, de nem ezt kérdeztem.


Azoknak, akik az xboxot is leszólják javaslom, hogy próbálják ki, mielőtt véleményt nyilvánítanak.


A trágárságot és a sértegetést sem díjazom. Ha nem tudtok értelmes választ adni, akkor inkább ne írjatok semmit.

2012. okt. 26. 21:36
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező!


Én a helyedben elmennék egy speedfitness terembe, ahol az edző megválaszolja minden kérésedet. Amikor én elkezdtem járni megbeszéltük az edzővel a céljaimat, hogy ennek elérése érdekében milyen étrendre van szükségem és ha esetleg kiegészítő edzéseket szeretnék végezni, hogyan időzítsem. Ettől függyetlenül neked nem is biztos, hogy szükséged van kiegészítő edzésekre a speedfitness mellett. Nekem önmagában az erősítő program is nagyon hatásos volt, 2 ruhaméretet változtam!:) Egyébként cardio edzésre is van lehetőséged a speedfitness-nél. Ahová én járok, ott a cardio edzés közben x-box-ozni szoktunk! :) Ha megfogadsz egy tanácsot: ne adj mások véleményére, győződj meg TE magad a hatásáról! Jó edzést! :)

2013. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 niki100 válasza:
Nekem már heti egy speedf + egy aerobik óra. Se futas,se mas nem fér bele a hetembe. Ma megyek kipróbálni az infratrainert. Hatha azzal jobban fogynek. .
2013. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!