Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan üssem a boxzsákot...

Hogyan üssem a boxzsákot rendesen?

Figyelt kérdés

a) Ki lehet nyitva a szám közben (ugye mivel zihálok)

b) Vagy teljesen zárt és csak a levegőt fújjam ki ütéskor


Úgy vettem észre ha nyitva van a szám akkor a fejemben futó erekre hatással van az, hogy ütöm a zsákot



2015. aug. 9. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk jó lenne, ha zárva lenne, mert ha nyitott szájjal jól pofán vernek akkor majd nézhetsz.

Jobb lenne, ha edzőhöz mennél, mert így csak a fasságot szeded fel.

2015. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

kösz a választ de jelenleg csak zsákolásról van szó, nem valakivek való kesztyűzésről

Úgy tudom ha nyitott szájjal üti valaki a zsákot az hat a fejben lévő erekre

Én próbáltam zárt szájjal ütni, a levegőt ki sem tudtam fújni rendesen

2015. aug. 10. 08:51
 3/8 francoskulcs válasza:

Most mi külömbség van nyitott száj vagy zárt száj között?

Semmi

A lényeg a helyes légzési technika.

De célszerü csukott szájjal,pontosabbn kis résnyire hagyott szájjal.Oron besziv szájon kifúj.

Zsákolásnál nem az a lényeg hogy mig van benned szufla addig ütöd vágod ahol éred.

A megtanult ütéseket gyakorolni kell rajta,folyamatosan kombinálva.

2015. aug. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 francoskulcs válasza:
2015. aug. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ez a fejben lévő erekre hatás dolog eléggé skizoid gondolatmenet.
2015. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nyilván a zárt száj alatt nem azt értem, hogy be kell tapasztani, hanem légzés mehet ki, de nem zihálás, ami nálam azt jelenti, hogy lóg az álla.

Az nem jó, mert hozzászokik, aztán meg ha kap egyet nem fog olyan jól esni, mert csapódni fog az álla és hamarabb kimennek a fogai, főleg felütésnél.

2015. aug. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a)

nyitott szájjal ha állkapcson vágnak eltörik az állkapcsod egyből nemcsak a fogaid törnek ki


b)

ha az ember szája nyitva van az képes hatni nemhogy a fejben lévő vénákra hanem magára még a szivre is


A kérdés továbbra is az, hogy aki rendszeresen boxol meg tudja e mondani, hogy hogyan üti a zsákot a levegővétellel egybekötve?

Meccseken is hallattszik, hogy amikor ütnek akkor szisszennek mindig egyet :)

2015. aug. 11. 20:02
 8/8 A kérdező kommentje:

francoskulcs: pedig én imádom szétverni a zsákot a heti felgyülemlett stressz után :D

Persze az ütéseket kell gyakorolni tudom én is elsősorban

2015. aug. 11. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!