Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok egy 14 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Pl.: karate, kung fu...

Szeretnék kipróbálni valamilyen küzdősportot, ami nem túl agresszív (pl. ökölvívás), hobbi szintjén, heti 2-3 alkalommal, de nem tudom, hogy egyáltalán milyen fajtát nézzek. Ha ez számít valamit 14 éves vagyok (igen, ezt már említettem), 163 cm, 54 kg és nem túl hajlékony. Bocsánat, ha kusza lett az írásom, csak fárasztó napom volt.:D



2015. aug. 17. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

kis zavar van itt.

a bunyóban az agresszivitás az egyik legfontosabb feltétel.

az agresszivitás a kezdeményezés az erőszakos fellépés sokszor felülírhatja a sok éves képzettséget is.

ezért az agressziót nevezhetjük életerőnek.

aki mindenáron életben akar maradni,bármi áron győzni akar,azt nehezebb lesz leütni még akkor is ha semmi képzettsége nincs.

ezért gondold át ezt az agresszió dolgot.

az ilyen keleti sportokat ki is lőheteted,főleg azt a kettőt amit írtál.

ökölvívás,kick box edzésekre lenézhetsz.

2015. aug. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aikiboxer ***** válasza:
100%

Hát először is a box se nem agresszív se nem durva, inkább könnyed és légies, mint egy tánc. Ne tévesszen meg a profi box a tévében.


Másodszor is a box nagyon egészséges, teljesen sérülésmentes (főleg lányoknak), organikus mozgás és olyan alakot csinál, amilyet a kung-fu karate soha az életben.


Harmadszor meg a női box feljövőben van, nagyon sokan csinálják még felnőtt menedzsernők is. Nagyon szép sport. És Magyarországon szuper női boxközösség van!!! Rendszeres országos "csaj" találkozókkal stb.


Ha Pesten laksz, tudok ajánlani Neked nagyon jó klubot ahol csajok is edzenek, nagyon jók az edzők.

2015. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én thai boxolok. 14/L :)
2015. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsurtorta999 válasza:

Szia!

Én boxolok és semmi durva nincs benne, ami a többiben ne lenne...

14/L

2016. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!