Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen erőedzésformát válassza...

Milyen erőedzésformát válasszak ha mindenből szeretnék egy kicsit?

Figyelt kérdés

Jó mondjuk erősödni kicsivel jobban szeretnék.

Szeretném fejleszteni az egy ismétléses maximumot,meg az erőálló képességet,a saját testsúlyos gyakorlatokat-zászló,meg picit nőni is szeretnék.


Milyen edésforma/fajat/féle áll ehhez a legközelebb?

Annyi gondom, van, hogy recsegnek a térdeim és már elmúltam 30 !



2015. aug. 26. 12:55
 1/3 A kérdező kommentje:

Érdekel ez a fegyencedzős vonal is csak barmi feleslegesnek érzem az alapokról kezdeni. Mi értelme van x szer 50 fekvőtámasznak a falnál ha úgy is az erőfejlesztés a cél és nem az erőálló képesség. A rendszer szerint.

Mondjk nagyon tetszik az erejük miközben az erőemelés is érdekel.

2015. aug. 26. 13:42
 2/3 anonim ***** válasza:

Hello!


30?! Ne viccelj...fiatalember vagy :-)

De azt megadhattad volna még, hogy sportoltál-e esetleg előtte valamit vagy ilyenek...


Végülis bármit csinálhatsz, ami számodra szimpatikus.

Viszont az nem túl jó hozzáállás, hogy az alapokat "feleslegesnek" tartod, vagyis a ráfordított időt.

Főleg úgy, hogy írtad, hogy recsegnek a térdeid.

Ebből kifolyólag máris megvan az első feladat...rendbe kell tenni a térdeidet!

A legtöbb ember azt hiszi, hogy az ízületeivel van baj, holott ez egyáltalán nem igaz.

Egyszerűen csak be vannak merevedve az izmok és meg vannak rövidülve a szalagok.

Valaki mondott nekem egy jó példát, én se tudnék jobbat.

Fogsz egy gumiszalagot és egy ember nyaka köré tekered, majd elkezded húzni...azt fogja mondani az illető, hogy fáj neki. Mi fáj?! Hát a nyaka...van baja a nyakának? Az ég egy adta világon semmi...


Remélem érthető volt a hasonlat. A térdednek valószínű semmi baja, csak nagyon merevek lehetnek a combhajlító izmaid, valamint a fenék izmok is, valamint a szalagok nagyon meg vannak rövidülve és "húzzák az ízületet", így recseg, ropog, kattog a feszülés miatt...


Ide persze nem lehet leírni 2 sorban, hogy pontosan mit és hogyan kellene tenni és felépíteni a dolgokat, bocsánat...

Nagyjából röviden, nyújtás, SMR hengerezés /izompólya lazítása! (!!!, ezerrel minden nap), mobilizálás, erősítés...

Mielőtt elkezdjük terhelni a testet, nem árt ha előtte azért gatyába szedjük...persze ez nem csak a térdre, bármire igaz...


Aztán kedved szerint választhatsz sportot...

Kettlebell edzés, Crossfit, konditerem...lehetne írni róluk általánosságban is, ha érdekel valakit, de kinek mi jön be ugye...


Sok sikert! A lényeg, hogy kezdj el mozogni...:-)


Legjobbakat! :-)

2015. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Legalább 10 éve recsegnek a térdeim. Egyre jobban.

Mindig sportoltam valamit,de sose erősportokat.

egy ideje elkezdtem terembe járni.

2015. aug. 30. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!