Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki hozzáértö, tudna...

Valaki hozzáértö, tudna segíteni egy megfelelö étrend összeállításában? 23/L. Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval, arról van szó, hogy szeptember végéig szeretnék hízni kb. 3-4 kg-ot. Glutén- és fruktóz intoleranciám van, valamint elég ritkán eszem húst, ami legfeljebb sertés, a csirkére allergiás vagyok (hisztaminintolerancia) . Azt szeretném, ha az étrendem föként rizsböl épülne fel, ezt kiegészíteném krumplival, és zöldségekkel. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy mennyit egyek egy nap rizsböl, zsiradékból és zöldségekböl, hogy sikerüljen ezt elérnem? Most 167 cm vagyok és 43 kg. Lesz egy nagyon fontos találkozóm, azért szeretném. :)
2015. aug. 28. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Sertés helyett, jó lehet a marha bélszín, hátszín, felsál, és a.. hal (tonhalkonzerv víz/sós lében sokrétűen felhasználható. Egy 1600 kcal kellene bevinned mindennap. Mennyi rizst, attól függ hol vagy a kalória keretedben egy bőségesebb adag mivel te híznál. Krumplit hanyagolnám, zöldség mehet. Gyümölcsöt gondolom nem eszel, fruktóz intolerancia miatt. Reggelire jó lehet még a zabpehely (natúr) tudsz belőle zabkását készíteni, estére pedig fehérjét + zöldség CH forrásként. Összegezve ezekből építsd fel az étrendedet.


Szénhidrát: Teljes kiörlésű pékáru (hasznosabb ha magad csinálod, mert a pékségi TK kenyerekhez kevernek finom lisztet, a csomagolt meg tele van adalékanyaggal, tartósítószerrel.) Zabpehely, Rizs, Barna rizs, Zöldség.


Fehérje: Marha(hátszín, bélszín, felsál, hal)


Zsír: Esszenciális zsírok (Olajos magvak)

2015. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Teljes kiörlésü pékárut nem eszem, glutén intoleranciám is van, írtam is. :) Nehéz gluténmentes zabpelyhet szerezni, meg elég drága is, de néha azért szoktam venni. Alapjában véve rizsböl szeretném bevinni a ch-t. Kb. mennyi rizst kellene föznöm egy napra (szárazon mérve), ami segítene hízni? Ezt persze kiegészíteném jó minöségü zsiradékkal, zöldséggel, idönként ennék túrót is. A húst nem igazán szeretem, gombát szoktam enni helyette idönként. Kb. 2 naponta eszek tejfölt is.
2015. aug. 28. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Tejföl az nem nagyon jó, sovány túrót az viszont jó, kifelejtettem jó fehérje forrás sok rétűen tudod használni azt is. Hát, akkor marad a rizs. Egy csomag kb 125g szokott lenni, 300g rizs 390kcal. Szerintem az lenne a legjobb ha olajos magvakat ennél (nagy a kalóriatartalmuk és esszenciális zsírok, vagy vehetnél tömegnövelőt, CH-ra még talán van abonett ami gluténmentes.
2015. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. :) Olajos magvakat sem ehetek sajnos. Így rizsböl, gombából, sovány túróból, zöldségekböl kellene felépítenem az étrendemet. Zsiradékkent halolajat és vajat használhatok.
2015. aug. 28. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg kókuszzsír?
2015. aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolom, nagyon meglepö lesz, de igen, a kókuszra is allergiás vagyok. :D
2015. aug. 28. 16:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudnál esetleg segíteni írni egy konkrét étrendet idöpontokkal, pontos mennyiségekkel kérlek? :)
2015. aug. 28. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:

"Adj egy embernek egy halat és enni adsz egy napra. Taníts meg egy embert halászni és enni adsz egy egész életre."


Hiába írok le egy egynapos étrendet, ha nem fogod tudni összeállítani a következőt. Itt egy jó kis cikk:


[link]


Érdemes még utána nézni a "szálkásító étrend"-nek is, hogy ismered, és hatékonyan tudd alkalmazni a tömegelést, vagy a szálkásítást.


Olajos magvakat sem ehetsz az már problémás mivel nagy kalóriatartalmuk miatt tudtál volna kalóriatöbbletet biztosítani, mivel nem ehetsz se sok CH-t, se olajos magvakat, ezért a legegyszerűbb dolog a tömegnövelőkkel lenne, vagy kajálni kell sokat.


Itt találsz sok étrendet célodnak megfelelően:


[link]

2015. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2015. aug. 28. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!