Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mik a legjobb nyújtó gyakorlatok?

Mik a legjobb nyújtó gyakorlatok?

Figyelt kérdés

Most valamiért úgy lemerevedtem mint az állat, fogalmam sincs miért.

Most ha a fejem előre szeretném dönteni, vagyis az államat a mellkasomnak szorítom, akkor úgy a hátam közepe környékén érzem hogy nyúlik, de nagyon. És gondolom ha benne maradnék a pozícióban akkor rövid idő alatt kinyúlna, de iszonyúan fáj...

Meg még az előre hajlítás terén is merev lettem kicsit.

Ott nyújtott ülésben ha előre hajlítok az ujjaim vége nem érik el a lábujjaim vonalát (visszafeszített lábfej), kivéve ha megkapaszkodom valamiben, de az meg szintúgy fáj. :/

Mit gondoltok, van kíméletesebb nyújtó gyakorlat is, vagy ez lenne a tuti, csak tűrnöm kéne a fájdalmat plusz kéne kitartás?

Ja, és az is érdekelne, hogy ha egyszer sikerül kinyúlnom rendesen, akkor onnantól minden nap kell nyújtanom hogy ebben benne is maradjak?

Oh, és milyen időközönként kell végezni a nyújtást mennyi ideig, illetve melyik pontig? Szóval van egy nap amikor nyújtok, és van egy pont ahonnan már rohadtul fáj. Ott abba kell hagyni, vagy meddig csináljam?

Megköszönném ha segítenétek ebben. :)



#fájdalom #nyújtás #hajlítás #gyakorlat #merevség #nyújtó gyakorlat #nyújtott ülés
2015. aug. 31. 09:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Pontosítok, a nyakam is feszül rendesen ott hátul, nemcsak a hátam, amikor előre döntöm a fejemet.
2015. aug. 31. 10:52
 2/3 anonim válasza:

Hello:) A Pilates-mozgásterápiát ajánlanám:)


A gyakorlatok kíméletes, nyújtó mozdulatokból állnak, amelyek fokozzák a test hajlékonyságát, csökkentik az ízületek terhelését, s enyhítik a fájdalmat, az izomlázat és a kimerültséget. A nyújtó mozdulatok során létfontosságú tápanyagok kerülnek az izmokba és az ízületekbe, ami javítja az utóbbiak „kenését” is. Korunk betegsége, a stressz ellen is igen hatékony.


Személyi edzővel az egyén sajátos problémáit, céljait figyelembe véve, azokra fókuszálva, célirányosan állíthatóak össze a gyakorlatsorok, melyek különböző nehézségi szinten erősítenek, javítják az izomtónust és a testtudatot. A Pilates gyakorlatoknál a hangsúly nem a mennyiségen, hanem a minőségen van, így azok a személyi edző segítségével, csak az egyénre irányuló figyelmével a legpontosabban, s a leghatékonyabban hajthatóak végre.


Vagy ha ezt nem engedhetnéd meg magadnak, én a következőz ajánlanám:


A hátaddal kapcsolatban sztem kérj tanácsot szakembertől, de az is lehet hogy rövid időn belül elmúlik.


A lábnyújtásnál pedig ha nem érsz el a lábujjad vonaláig, akkor először egy kicsit visszább próbálj csak leérni, és először elég ha csak kevés ideig nyújtasz. Aztán szép fokozatosan emeld az időt, és próbálj minnél lejjebb leérni.Sztem fokozatosan kéne átesned azon a "ponton". Elég ha alkalmanként csak néhány másodperccel nyújtod tovább azon a "ponton" túl, aztán idővel hozzászokik az izomzatod a nyújtáshoz, és lazább lesz, ezáltal a nyújtás is könnyebb lesz :)


Én különben minig úgy szoktam hogy futás előtt csak alig nyújtok egy kb. úgy 20 mp-t mert akkor még nagyon fáj. Aztán futok egy kb 50 métert és rögtön nyújtok. Akkor futás után már valahogy könnyebb. Az első futás után még eléggé fáj, de nyújtom ameddig csak tudom. (Szal nálam is avn egy ilyen "pont", de azon én sem szoktam átjutni, ott rögtön abbahagyom.) De minnél több 50 m-t futok annál könnyebb a nyújtás. Minden egyes 50 m -es futásommal ami után rögtön nyújtok, tovább tudok nyújtani. Én kb 5 db 50 m-es futást csinálok egy nap. Miután elkezdtem, pár nap múlva azt vettem észre, hogy annyira ellazultak az izmaim, hogy minden egyes (öszesen 5) nyújtásnál nem is fájt már a lábam. Mondjuk az elején egy kicsivel több ideig csináltam annál a "pontnál" de amikor már tényleg nagyon fájt, abbahagytam. Szal ha mindig futás után nyújtok többször, az nekem teljesen ellazítja az izmaimat.

2015. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bő választ! :)

A hát feszülése elmúlt így estére, nem tudom hogy a biciklizéstől-e, de amúgy biciklizés közben meg nagyon éreztem hogy savasodik vagy mi, olyan izomlázhoz hasonló érzés volt.

Egyébként összesen 30 km-t tekertem. :D 15 oda (Törtelre), majd 15 vissza (Ceglédre), csak nyilván volt közötte pár óra szünet. :D

A lábnyújtósat megfogadom, bár ha én futok akkor nem 50 métert szoktam.. :D

Egyébként így estére kb mindenhol ellazultam, meg picikét nyújtottam a 30 km után is, egy 20 mp max, meg volt ott vádli, combnyújtás. A biztonság kedvéért.

De mindig, így az előző suliév közben, ha nyújtottam jó sokat, annyit hogy elértem arra a pontra hogy letettem a tenyeremet teljesen, miközben zárt, egyenes lábbal álltam, na de fél óra múlva tuti hogy megint max a talajig ment volna az ujjam hegyével.

2015. aug. 31. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!