Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy csináljak fekvőtámaszokat?

Hogy csináljak fekvőtámaszokat?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy elkezdek fekvőtámaszokat (és felüléseket is, és nyitott vagyok másra is, csak ne legyen túl sok idő) csinálni, ehhez kapcsolódóan lenne néhány kérdésem.


Egymást követő napokon is csinálhatom, vagy inkább tartsak mindig egy nap szünetet?

Előtte vagy utána érdemes valamit csinálni (pl. valamilyen bemelegítés)?

Melyik napszakban érdemes csinálni? Nekem inkább este lenne jó, legalább mennyi idővel csináljam lefekvés előtt?



2015. szept. 6. 19:38
 1/2 aikiboxer ***** válasza:
78%

Úgy, hogy beszerzed a Fegyencedzés című könyvet és elolvasod. Ez hat gyakorlatot tanít meg, mindegyik fokozatosan felépítve.


A fekvőtámaszt kezdd ezzel a gyakorlattal: [link]


Először 3x20-at, vagy amennyi megy. Eddz 3-4 naponta, hagyj időt a pihenésre. Minden edzésen emeld az ismétlésszámot.


Ha megy a 3x30 vagy 3x40, akkor léphetsz szintet. A Fegyencedzésben a következő szint a térdelős fekvőtámasz, szerintem jobban jársz egy kicsivel alacsonyabb támasszal. És így tovább, a végén menni fog 3x30 rendes fekvőtámasz, méghozzá szabályosan és lassan. Aztán léphetsz tovább, mert ez még mindig csak a kezdet.


De ne csak fekvőzz, egész testre eddz!

2015. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden második nap érdemesebb lenne csinálnod a fekvőtámaszt. De más izmok edzését se hanyagold el. Például: a karod, a hátad, a lábad edzését. Ha erős izmos arányos testalkatot akarsz magadnak, akkor nem árt erre időt szakítanod. Ha minden izomra edzel, akkor a testedzésed 45 percet vesz igénybe. Az edzést 18:óráig ajánlatos elvégezni, a jobb alvás érdekében.
2015. szept. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!