Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem megy a hullahoppozás....

Nem megy a hullahoppozás. Hogyan sajátíthatnám végre el?

Figyelt kérdés

Hiába próbálok hullahoppozni, egyszerűen nem sikerül, mindig lesiklik a derekamról... Esetleg tudna valaki tanácsot adni, hogy esetleg mire figyeljek oda, mi az amit elronthatok, ami miatt nem sikerül?

Nagyon köszönöm!


2010. márc. 13. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Sanos nem tudok segiteni, mert nekem is ez a bajom, de hátha lesz valaki, aki tud valami jó ötletet.
2010. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

1.

Keress egy megfelelő helyet. Rakd le a hulahopp karikát a földre, lépj a közepére.


2.

Állj vállszéles terpeszbe. Rogyaszd be a térded és lazítsd el a tested.


3.

Fogd meg kétoldalt a tornakarikát és emeld fel a derekadig, majd told előre, hogy szorosan hozzáérjen a hátadnál a csípődhöz.


4.

Tartsd vízszintesen a hullahoppot, mielőtt megforgatnád.


5.

Forgasd meg a karikát a derekadon, gyorsan és erőteljesen, hogy átérezd a mozgását.


6.

Rakd vissza a hullahoppot pár percre a földre. Körkörösen mozgasd a derekadat teljesen körben (igen, csak úgy mint Elvis!:) ): balra, hátra, jobbra és előre. Ismételd meg párszor, hogy begyakorold a mozgást.


7.

Most rakjuk össze a két mozgást. Emeld fel a karikát (2., 3., 4. pontot tartsd be!) és lendítsd meg balra, a derekadat is told balra, hogy találkozzon a két mozgás.Úgy mozogj, hogy a derekad kövesse a karika mozgását.


8.

Épp annyira tartsd meg a derekad mozgásának a sebességét, hogy a karika fennmaradjon rajta.

(kisebb hullahopp= nagyobb sebességet; nagyobb hullahopp= kisebb sebességet követel meg.

Összegzés: nagyobb karikával egyszerűbb hullahoppozni)

Ha leesik a földre (mert le fog :) a piszok ) kapd föl és próbáld újra.


Remélem nem késő. :)

2010. ápr. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elsö válaszoló vagyok: elöször is köszi a leirást. Nekem még mindig vannak problémáim ezzel. A körözö mozgás megy minden gond nélkül, de akármit próbálok - gyorsabban/lassabban, karika magasabban a derekamon - mégsem tudom megtartani, már az elsö körben leesik a földre. Próbáltam a karikát lendülettel indítani, úgy se jön össze. Lehet, hogy a karika mérete nem mindegy? Van erre valami szabály? Vagy esetleg más tipped? KÖszi!
2010. ápr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hát mindenképpen nagyobb karikád legyen, gondolom nem vagy gyerek, szóval 80 cm-es a megfelelő nekem is olyan van.
2010. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!