Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fájhat ennyire a lábam...

Miért fájhat ennyire a lábam a futástól, van rá hatékony gyógymód?

Figyelt kérdés
Szeptember 17.-én futottam elsőnek, utána 2-3 nap gyakorisággal október 5.-ig 8-szor. 5.-e után már annyira fájt a térdem hogy a következő napokban már sétálni is nehézkes volt. Úgy voltam vele hogy biztosan a rossz minőségű aszfalt miatt jött elő ez a probléma, 1 hétig pihentettem és tegnap már speciális gumis felületű futópályán futottam, ma minden eddiginél jobban fáj. Fontos részletek kommentben.

2015. okt. 13. 22:28
 1/8 A kérdező kommentje:
már picit utánaolvastam, több ok is lehet. Kizárhatom azt hogy túlterheltem magamat, túl gyorsan növeltem a távot? ( szeptember 17- 3,56 km. szeptember 30- 5,06km (6.alkalom, eddig fokozatosan minden + pár száz méter). Ezután aránytalanul emeltem a távot: okt 3 és 5 mindkét nap majdnem 7 km. Tegnap mire nagyjából jól volt a lábam kimentem elsőnek direkt futópályára, 4,69 km-nél annyira fájt a lábam hogy megálltam ( mellesleg mint minden esetben most is a bal).
2015. okt. 13. 22:34
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a terhelés előhozott valami izületi problémát. Röntgeneztesd meg.
2015. okt. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találom neten a cipőmet. Egy 15.000 forintos nike sportcipő, remélem az árból tudtok majd kb valamire következtetni. Úgy gondoltam hogy van elég jó ahhoz hogy ne fájjon benne a lábam de lehetséges hogy tévedtem.
2015. okt. 13. 22:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Amit lehagytam: nagyon lassan futottam, mindig 8 km/h körül. Mennyire necces elintézni egy röntgent? az nem működhet hogy sokáig pihentetem most és máskor majd alaposabban bemelegítek?
2015. okt. 13. 22:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig túlterhelted. Gyorsan novelted a távot.
2015. okt. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
0%

Nem csodálom, a futás sz-r.

Ne fuss, hanem erősítsd meg a térded guggolással.

A helyzet valószínűleg az, hogy a lábad nem elég erős ahhoz, hogy folyamatosan terheld, így "szétesik" az ízület és fáj.

Hagyd abba a futást, guggoljál.


Ha tudsz angolul, olvasd el ezt: [link]

2015. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt a legutolsot erthetem ugy hogy ,, az effele serulesek elkerulese vegett eloszor erositsd meg a terded guggolassal, aztan fuss"? Mellesleg mit tanacsoltok, mennyi ideig pihenjek most?
2015. okt. 14. 15:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy a cipő lesz a gond. A Nike 15 000-ért nem árul futócipőt tudtommal (esetleg outletben). Ha fáj, akkor pihentesd. Valahol olvastam tanácsként, hogy kétszer annyi ideig pihenjünk ilyenkor, mint ameddig fájt. Akár hónapokat is hagyj ki nyugodtan. Visszaesel, de inkább kezdd elölről az egészet normálisan, mint hogy aztán úgy tönkremenjen a térded, hogy ezután egyáltalán ne tudj futni. A térd erősítése tényleg hasznos lenne, de azt is csak fokozatosan, és szabályosan végzett gyakorlatokkal. Az is jó, ha futás helyett gyaloglással kezded majd újra. Ugyanúgy mehet majd több kilométer heti többször, csak tempós gyaloglással (nem nézelődős séta).
2015. okt. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!