Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány fekvőtámaszt csináljak...

Hány fekvőtámaszt csináljak naponta, hogy erősödjek valamennyi?

Figyelt kérdés

Jelenleg lassan csinálva szabályosan 10-15 fekvő megy szűk és normál kéztartással is. Ha gyorsan csinálom(ettől függetlenül persze szabályosan), akkor megy mind 2-ből 30 is, ezen kívül még 50 fekvőt szoktam falnál csinálni. Ezek mellett még szoktam 25 guggolást normálban és gyertyaállásban csinálni(külön-külön).Mindezt napi többször végig csinálom(általában 3x vagy 4x-szer) nagyobb kifáradás nélkül. A kérdésem az lenne, hogy hány fekvőt csináljak naponta, hogy erősödjek(nem az izmosodás a cél, hanem az erősödés)és a ezeken kívül még miből mennyit és hány sorozatban csináljam (naponta)???


(16/F, 68kg, 173 cm)


2015. okt. 18. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezret.
2015. okt. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Százat minden nap. Én is így csináltam anno, a mellizmom szépen látszódik emiatt.
2015. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És 10x10 sorozat. Ha könnyen megy húszasával csináld, s akkor 20x10, utána 30x10, 40x10, stb. Óránként, kétóránként elég lenyomni.
2015. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
Csinálj mondjuk 6-ot akárhányszor eszedbe jut egy nap. Csinálj 6-ot reggel, meg mondjuk délben meg este is, de akár sűrűbben is, ha eszedbe jut, lényeg, hogy ne fáradj el. Nem fog megerőltetni, mert a fele annak, amennyit tudsz, de azért csak csinálsz valamit. Csináld ezt pár hétig, aztán egyszerre zavarj le, amennyit tudsz.. Ha megy összesen olyan 3x15-20 ismétlés, érdemes nehezíteni a gyakorlatot. Annak semmi értelme, ha egyben le tudsz zavarni 150-200 fekvőtámaszt. Jól hangzik, de semmi értelme, és az már állóképességre megy, nem pedig erőre.
2015. okt. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!