Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 13 evesen erdemes boxolni?

13 evesen erdemes boxolni?

Figyelt kérdés

13 eves vagyok es lany..

Kondizni szeretnek de hat ahhoz mrg fiatal vagyok meg mrgallnek a novekedesben tobb esely van a serulesre blablabla

Szoval igy elkezdtem boxolni..

Ohm azt csinalhatom ugye?

Nem igy versenyszinten csakugy..

Nem lesz semmi bajom?(azon kivul ha talan megutnek:Dd)



2015. okt. 27. 08:56
1 2
 1/12 aikiboxer ***** válasza:

Először is a kondihoz sem vagy fiatal, csak saját testsúllyal kell edzened, ami szintén nem kispiskóta. Az a lényeg, hogy ne terheld a gerincoszlopodat nehéz súlyokkal – de ettől még egy fegyencedzés simán mehet, fekvőtámasztól, húzódzkodástól nem lesz semmi bajod.


Boxolni pedig nagyon is elkezdhetsz, nagyon szuper sport, amatőr szinten jóformán sérülésmentes, és ha normális helyre jársz (ráadásul lányként) semmi bajod nem lesz tőle. A női boxélet nagyon jó Magyarországon, rendszeres csajos országos edzéstalálkozók vannak például Vecsésen, nagyon jó hangulatú edzések ezek.

2015. okt. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Az első jól leírta,ráadásul a mai közbiztonság mellett én kötelezővé tenném a küzdősportot,egyszer megmentheti az életed!


Sok sikert!

2015. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Okes koszonom szepen:)
2015. okt. 27. 09:31
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Érdemes mindenképpen, remek sport a kondi szintentartáshoz, és természetesen az se hátrány, ha megtanulsz ütni :D.


Off.

A 2. válaszoló ötletén felkapaszkodva... ne azért kezdj el bokszolni, hogy te meg tudd védeni magad, mert ez nem fog menni. 2-3 év küzdősport, harcművészet, legyen az bármi nemű is, csak arra elég az utcán, hogy meglepd a támadót, semmi másra. 10000-ből, 1 olyan támadás van, ami előzmény nélkül történik. Ha az utcán belém kötnek, akkor együttműködöm, mert a támadó valószínűleg nem először csinálja amit csinál, valószínűleg valamilyen fegyver van nála, és (még ha nem is látom) szinte biztos, hogy nem egyedül van. Én odaadnám a laptopom, mobilom, tárcám, minthogy megkockáztassam a testi épségem, sovány vigasz lenne a temetésemen, hogy a sírkövemre felvésik "f***sza gyerek volt, nem hagyta magát". Ezt 1.dan jitsuval, 7 év bokszal, 2 év kalival és 9 év aktív katonai szolgálattal a hátam mögött mondom, a legnagyobb mestert is meg lehet szúrni, ha megtámadnak az utcán ne az legyen benned, hogy te bokszolsz és meg tudod védeni magad, csak akkor használd a tudásod, ha az elkerülhetetlen. Bruce Lee is leírja a Jeet Kune Do c. könyvében, hogy a legjobb önvédelem a futás. !! De ezt az edződ is biztosan elfogja mondani neked, sok sikert !

2015. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

English keyboard activated


Boxolni jarhatsz nyugodtan, bajod nem lesz tole.


4. Valaszolo

A problema ott van, hogy ezeken az eszkozokon az ember altalaban tul sok szemelyes dolgot tart. Nem mellekes az, hogy ezekert kemenyen kell dolgozni es mi a garancia, hogy nem tortenik meg ujra?

En azt mondom, hogy aki nem tudja megvedeni magat, az mast nem tehet, viszont az akinek annyi minden van a hata mogott, mint amit felsoroltal... Miert tanuljuk megvedeni magunkat ha egy rablasnal rogton odaadjuk az ertekeinket?

Mi a garancia arra, hogy ha odaadod a cuccokat akkor elmegy?

Mi az a penz- vagy eszmei ertek amikor azt mondjuk `nem!` es arra a tudasra es gyakorlatra tamaszkodunk amit evekig tanulunk?

Lehet nekem mas a mentalitasom (lehet rossz) de ha egyedul vagyok en bizony nemet mondok.

2015. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5. válaszolónak igaza van D:
2015. okt. 27. 16:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyilván nem az első embernek fogod odaadni a tárcád, nem erről beszéltem. És biztos vagyok benne, hogy egy képzett közelharcos egy támadóval elbánna.De itt nem erről volt szó és nem is a lényeget fogtad meg. Értsd: Ha megtámadnak az utcán a legjobb tudásom szerint megvédem magam, ha kést szegeznek nekem és elkérik az órám odaadom, de legalábbis a látszatát keltem az együttműködésnek. Mi a garancia, hogy miután nem odaadtam amit kért elmegy ? Semmi, de akkor ugyanott vagyok egy törött kezű földön fetrengő embertől még mindig vissza tudom venni amit elvett. De mi arra a garancia, hogyha leállok verekedni vele nem ugrik ki 3 társa ki tudja mivel ? Az életnél nincs fontosabb dolog. A harc pszichológiája ezért is értelmezted rosszul, ha a kérdezőben 3 év múlva az lesz az utcán hogy ő egy kemény bokszoló csaj, akibe bárki beleköthet úgyis meg tudja védeni magát, akkor már pszihésen is a bunyóra fog készülni és nem arra, hogy mentse a bőrét. Azért senki ne kezdjen el bokszolni, hogy ő legyen a legfszább utca harcosa, mert nem lesz az.
2015. okt. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs a fog. hibákért, késő van.
2015. okt. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 aikiboxer ***** válasza:

Mindig a helyzethez kell igazodni. Velem volt olyan, hogy két ember rám támadt késsel, hogy pakoljam ki a zsebeimet – és mivel tele volt a táskám az aznap ürített kasszával, inkább átugrottam a derékmagas korláton és átszaladtam az út túloldalára, szerencsére nem jöttek utánam... De olyan is volt, hogy hajnal 3-kor körbeálltak vagy öten a Batthyány téri aluljáróban, hogy adjak már egy kis pénzt -- én meg nem adtam, mondtam, hogy nekem is kell... Szerintem fel se fogtam, mit teszek, szerencsére nem bántottak... És olyan is volt, hogy a mátészalkai fekete vonaton leültek mellém a cigányok, hogy mennyi pénzem van...


A lényeg, hogy

1) ha tudod, dumáld ki magad

2) ha nem tudod, szaladj el

3) ha nem lehet, add oda

4) ha ez se segít, vagy nem akarod, akkor harcolj...


De -- késeltek már meg élversenyző birkózó bajnokunkat, és boxversenyzőt is... Felesleges legénykedni, ha nem olyanok a körülmények...

2015. okt. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Így van.
2015. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!