Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet 18 év...

FPSusername kérdése:

Magyarországon lehet 18 év alatti személynek légpuska lövedéket vásárolni vadászboltban? Vagy ez boltfüggő?

Figyelt kérdés
Pesten a Magnum vadászboltba mennék, a honlapon nem írják sehol hogy nem vásárolhatok ilyet.

2015. okt. 27. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem boltfüggő. Ha logikusan belegondolunk, miért ne vehetne 18 év alatti személy? - Vesz töltényt, de nincs nála fegyver. Ahhoz sem kell jogsi, hogy vehess új kereket téligumival.


Jobb helyeken adnak szerintem.

2015. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk logikus, meg ez csak egy darab ólom, nincs benne puskapor ezért nem minősül tölténynek.
2015. okt. 27. 20:37
 3/4 anonim válasza:

Én Szolnokon, vidéken nőttem fel ahol két fegyverbolt volt. Nagypapáméknál volt légpuskám, mert nekik van kertjük.


Mindig én vettem a lövedéket hozzá és ki is adták mindkét helyen 15-16 éves koromban is, kérdezés nélkül.


Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem a légpuskát akartam volna venni, még azt is odaadják.

2015. okt. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma voltam, szó nélkül kiadták, még tippeket is adtak, milyet vegyek, mi mihez jó :) Nekem egy Baikal IJ 61-es orosz légpuskám van, meg papám adott egy régi Slavia 631-est. Nagyon jó állapotban van ahoz képest, hogy kb a 70-es években vette. A csövéről van lekopva a festék nagyobb mértékben, a tus sötétbarnára van lelakkozva. Nagyon erős, a 1,5-2centis deszkát átlövi hegyes lövedékkel :)
2015. okt. 30. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!