Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sose gondoltam volna, hogy...

Sose gondoltam volna, hogy itteni segítséghez folyamodok. De ez a súlyfelesleg már nem normális! Tud bárki tippeket adni?

Figyelt kérdés
Anno 2 éve heti legalább 4x edzettem 1-2 órákat. Egy idő után mármár függővé válltam. De jött egy törés az életembe, mikor külföldre kellet költöznöm. 2 éve nem edzek, és ha mégis elgondolkodom rajta maximum a konyháig sétálok le, hogy egyek valamit. Már fél éve fizetem az edzőtermi bérletem, de eddig 2x vettem rá magam. Nem is merek elmenni, elmegy a kedvem mindentől, hisz mióta kijöttem 22 kg-ot híztam. Óriási különbség! Tudom, hogy kell. És tisztába vagyok vele, hogy a kezdet a legnehezebb, mert egy idő után megint ratudnék állni. De már a koncícióm se a régi.. 10 perc után már zihálok.. Senkitől nem kapok bíztatást. Szóval bárki, aki 1 percet is szánna rá, hogy bármi erőt adjon, hogy végre tegyek a tulsúly ellen és ne csak tervezzek nagyon szépen megköszönném. Esetleg tippek, vagy bármi.

2015. nov. 6. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el otthon edzeni es ne sokkat akarj hanem rendszeresen ammenyit birsz es azt a szintet emeld fojamatosan, elobb utobb lesz kedved is csinalni. A legfontosabb hogy a kajadat tedd rendbe mert anelkul nincs fogyas.
2015. nov. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 *Glissade* ***** válasza:
Nekem adod a kondibérletedet, ha már te úgysem jársz? :)
2015. nov. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 *Glissade* ***** válasza:
Nekem pont az a bajom, hogy edzenék, de nincs pénzem kondibérletre. ;)
2015. nov. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 *Glissade* ***** válasza:

Tanácsom:

Egyáltalán nem muszály neked terembe járnod. Nem akarsz járni nem?

Nem is kell magadat megerőszakolni. Keress más fajta edzést, amit szivesebben csinálnál.

Pl.: Csoportos órák: Kettlebell,TRX, Hot Iron

Jóga: Astanga vagy power jóga

Küzdősportok

Harcművészetek

Csapat sportok:Foci, tenisz, kosárlabda stb.

Táncok

Úszás


Egyedüli sportok: bicaj, görkori, otthon edzés, kondipark a szabadban, futás, túrázás stb.


Melyik tettszik?

2015. nov. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én pontosan tudom mit élsz át mert velem ugyan ez történt. Amíg otthon éltem sportoltam. Majd kijöttem Angliába, és az évek alatt a 65 kilóm felment 90 kilóra. Én is befizettem konditerembe, uszodába, de csak pár alkalommal mentem. A lustaság győzött. Emlékszem most júliusban elmentem, hogy vegyek nadrágot és melltartót magamnak, és akkor jött a hideg zuhany amikor rádöbbentem, hogy iszonyú kövér vagyok, ha nem változtatok, még kövérebb leszek, és nem fogom az 50 évemet sem megélni. Kezdésnek az étrendemet változtattam meg. Kenyeret, pékárut, cukros dolgokat nem ettem, és ma sem eszem. Elkezdtem alkalmazni a kalóriaszámolást. Én sokáig azt hittem, hogy alig eszem valamit mégis hízok, de amikor az első három napomnál mindent becsületesen leírtam, hogy mit eszek, hát kiderült, hogy volt nap amikor több mint 2000 kalória bevitelem volt. (nem is ettem sokat) Újra elkezdtem konditerembe járni, de heti 4x csak. Július óta a 90 kilóm lement 78 kilóra..Ma már élvezem a sportot újra, nagy lökést ad a továbbiakban az, hogy rám jönnek a régi ruháim. Bár még mindig terv a 65 kiló de most kicsit lazábbra vettem a diétát. Fogyok de lassan ami nem baj..

Tanácsolom, hogy legyen egy életcélod ami miatt fogyni akarsz, vagy legyen valami amitől félsz és azért fogysz. Én a korai halálom félelme volt bennem..

43/N

2015. nov. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Neked legalább van edzésmúltad, én nem tudom, hogyan fogom elkezdeni... :D

A fogyás főleg étrenden múlik, azt mindenképp tedd rendbe, a tömegeléshez is kell, a súlytartáshoz, az egészséghez is, mindenhez.


Kondíció... Persze, hogy nem olyan, mint rég, de senki sem várja, hogy keményen eddz rögtön. Csinálj, amennyit bírsz. S csinálj olyan mozgásformát, amire rá tudod venni magad (nálam ez a túrázás és a szobában a power walking, mert sosem sportoltam, de mindig mászkáltam ideoda, ez nekem elég természetes, bár durva korszakaimban még ez is kimarad, bár hiányzik)...


A kezdet nehéz tud lenni, de valahogy át kell lendülnöd ezen a ponton, de ezt neked kell a fejedben rendberakni, illetve kitalálni, hogy mégis milyen szolidabb mozgás lehetne egy jó első lépés... Nem tudhatom, melyik a jobb út számodra.

2015. nov. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!