Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Késő 21 évesen elkezdeni...

Késő 21 évesen elkezdeni cselgáncsozni? (Nem versenyszerű)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Általános iskolában testnevelés tagozatos voltam, kézilabdáztam és fociztam, atlétika kisebb szinten. Ízületeim sporthoz jó állapotúak.

Középiskolában testnevelés orientációra jelentkeztem, ahol még kezdés előtt tájékoztatva lettünk, hogy vannak szabadon választható sportágak, amikkel külön lehet foglalkozni. Köztük szerepelt a cselgáncs is, ami felé már akkor kacsintgattam. Azonban 2 és fél év után otthagytam az orientációt, mert az ígért dolgokhoz képest nem volt megfelelő az oktatás, sportág választása meg pláne nem volt. Biztosan közrejátszik, hogy a mi évfolyamunk volt az első, ahol bevezették az orientációt, de nem tudom elfogadni magyarázatként. Gondolom megfigyelték mennyire van motiváció, de ha nem igyekeznek azt bennünk sportolókban megteremteni, akkor a semmiből és a semmiért nem lesz motivációm, legalábbis én így vélekedem. Azóta a sport rendszerességét kerékpárral és néha úszással tartom.

Szerintetek ilyen hátérrel és ilyen korban nőként érdemes lenne elkezdenem a cselgáncsot?

Előre is köszönöm!



2015. nov. 18. 14:41
 1/6 anonim válasza:
Nem,ismerek lányt aki 27 évesen,5 éve kezdett taekwondozni és mára versenyez,pedig előtte nem űzött semmi küzdősportot.
2015. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném.
2015. nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es tényleg? :) Azért írtam zárójelbe azt, hogy nem versenyszerű, mert ahhoz már soknak tartottam a korom. De akkor ezek szerint még lehetséges ez is. :)

Köszönöm a válaszokat!

2015. nov. 18. 15:55
 4/6 anonim válasza:

1. vagyok.


Igen,ez igaz. Bár hozzá tenném,hogy az ominózus hölgy előtte is igen sportos volt és heti 3-4 edzésre jár!

2015. nov. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szomszéd csaj 35-36 éves korában ment judozni, versenyeken is elindul/t, most 43 éves és fekete öves.
2015. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha találsz klubot, ami elvállal. Ugyanis az szép és jó, hogy te hobbi szintén akarnád űzni a Judot, viszont sok helyen nem tartanak hobbista edzést. Sok klub ráment a versenyzésre, annyira, hogy 14 év felett már nem is nagyon vállalnak kezdőket, mert már túl idős lenne a versenyzéshez. Érdeklőd meg a kiszemelt klubtól, hogy vállal-e téged.
2015. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!