Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti mit dolgoztok versenyszerű...

Ti mit dolgoztok versenyszerű sport mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Aziránt érdeklődnék, hogy ti milyen területen dolgoztok versenyszerű sportolás mellett? Én jogi területen dolgozom, de ez igazából nagyon nehezen hozható össze a sporttal... Most próbálnék 5 év után visszatérni, tulajdonképpen én a sport területén tudnám elképzelni magam, mert ezt tudom a legjobban csinálni, ehhez értek igazán! A jogi szakma is jól megy, viszont ez nem az a terület, amit igazán szeretek, viszont valamiből finanszíroznom kéne a sporttevékenységemet. Szponzorokat még nem tudok szerezni, kb. 5-6 éve szereztem komolyabb eredményeket, de én azóta nem versenyeztem, szóval kb. egy szponzortárgyalásnál körberöhögnének :D Amatőr versenyzőként térnék vissza (az voltam ezelőtt is), ott meg fizut nem adnak, jutalmazást adhatnak a sporttörvény alapján, de ugye ahhoz meg versenyt kéne nyernem, de ahhoz, hogy nyerjek, el kéne indulnom egy versenyen. Szóval a lényeg az, hogy még minimum kb. 1 éven keresztül valamilyen munkából kéne finanszíroznom a sporttevékenységemet, megélhetésemet, stb. Azt érzem, hogy hosszabb távon a jog és a sport nem összeegyezthető, főleg úgy, hogy néha túlórázni kell... És ugye mindennap kell edzeni, szóval a túlórák esetében én később megyek egy másik edzésre, és akkor a megfelelő alvásidőm nincsen meg (8 óra), ami a munkára is, a sportra is hátrányt jelent.


Edzősködni, fitness termekben dolgozni jelenleg nincsen lehetőségem, mivel - ha minden jól alakul - szeptembertől kezdek el egy személyi edzői tanfolyamot (IFBB, elvileg ez nemzetközileg elismert végzettséget ad), szóval egyelőre ilyen végzettségem még nincsen. Sajnos nem a TF-n kezdtem el a tanulmányaimat, hanem a PPKE-JÁK-on igazságügyi igazgatási szakon, majd elkezdtem a jogász szakot is ugyanitt, amit még most is csinálok, főállású munka mellett. Ezt szeretném elvégezni, úgy vagyok vele, hogyha valamit elkezdek, azt el is végzem. Jövőre végzek, ha minden vizsga sikerül. Amellett, hogy értem is, át is látom ezt a területet, nem érzem a sajátoménak. 4 éve dolgozom ezen a területen, de ez nagyon nem az én világom. Szeretnék kiszakadni belőle, és megvalósítani az álmaimat! Egész életemben arra vágytam, hogy a sportban teljesedjek ki, és ott elérjem a legmagasabb eredményeket, sajnos az életem úgy alakult, hogy egy időre abba kellett hagynom, viszont most megint el tudtam kezdeni, jól is megy, az edzőm is támogat a terveim megvalósításában, más edzők és szövetségi szakemberek is örültek a hírnek, hogy megint visszatérek, ergo látnak fantáziát bennem, annyira nem lenne irreális a visszatérésem, és be akarom bizonyítani, hogy nem lehetetlen ennyi év kihagyás után eredményeket elérni! Novembertől újra tudnék versenyezni, addigra mind állóképességben, mind erőben is fel tudnám magam hozni az elvárt szintre, július óta csinálom keményen az edzéseket (heti 7 edzés, ebből 5 sportspecifikus, 2 futás és kardió edzések úszással vegyítve; ez úgy néz ki, hogy futás és kardió edzés után egyből megyek 2x1km-et úszni). Ugyanakkor én úgy látom, hogy még 1 éven keresztül jogi területen dolgozni már nem fogok tudni úgy, hogy mellette versenyszerűen sportolok, túl sok lenne. Nyilván az edzősködés, személyi edzői munka lenne a legoptimálisabb a sport mellett, de ugye erre nekem sajnos a végzettségem miatt nincsen lehetőségem egyelőre...


Ti mit tanácsoltok, milyen munkát csináljak sport mellett, amiből tudnám fedezni a megélhetésemen túl a sporttevékenységemet is? Ha munkalehetőséget ajánlotok fel, nekem az is jó :D Továbbá (ezt az élsportolók felé); ti mit dolgoztok sport mellett?


Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!



2015. aug. 23. 22:45
 1/1 anonim válasza:

Szia, látom már több mint 1 éve feltett kérdés.

Én sporttal kapcsolatosan tervezem a továbbtanulásom így bukkantam a kérdésre.

Ha még aktuális nálad ez a "probléma" az ajánlom gondold át nem e egy hirtelen fellángolásról van szó,

Eldobni mindent egy bizonytalan ügy érdekében nem biztos hogy mindig a legcélravezetőbb.

Ugyanakkor annak sincs sok értelme hogy az ember olyasvalamit csináljon amit egyáltalán nem szeret, ugyanis az előbb utóbb a saját maga megnyomorításához vezet.

Először is gondold át van e olyan anyagi helyzeted jelenleg amibe kezdetben magad tudnád e támogatni.

Az egyszer biztos hogy a jogi diplomád ezzel nem fog elveszni és ha a sport mellett döntesz későbbi a visszavonlást követő időszakban jól jöhet még, hasznosíthatnád ügynökségeknél akik sportolok/játékosokkal foglalkoznak

Kíváncsian várom végül is hogyan döntöttél

Mozogni Jó! :D

2016. szept. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!