Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testnevelés órára tudnátok...

Testnevelés órára tudnátok játékokat írni?

Figyelt kérdés

9. osztályos vagyok és a tanárom megkért hogy keressek pár játékot tesire (9-nek). Ne olyanokra gondoljatok mint pl kosárlabda,foci,fogó,kidobó. Olyat keresek ami KIS helyen is játszható pl tűz víz repülő vagy fekete-fehér.

Ez a 2 példán kívül tudtok mást?



2015. nov. 23. 22:58
 1/7 *Glissade* ***** válasza:

Ehhez tudni kéne azt is, hogy mennyire nyitottak az osztálytársaid és hogy mennyire képesek megérteni egy feladatot, játékot.

Mi számit náluk játéknak?

2015. nov. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 *Glissade* ***** válasza:
Mert hiába mondom azt hogy játszunk olyat ki bír tovább négyütemű fekvőzni, ha az csak nekem lesz játék. :)
2015. nov. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 *Glissade* ***** válasza:
Egyébként sok játékot tudok. De a legtöbb csapat munkát igényel...
2015. nov. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 *Glissade* ***** válasza:
google: Testnevelés játékok középiskolásoknak
2015. nov. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

királyozás vagy mi, tollaslabda, sakk, szalma-széna, manó mondja, Der di das, Ping-pong

királyozás: 1 kosárlabda, egy palánk, sorban álltok mögötte, 3-ból v 4-ből be kell dobni adott távolságról megy az első dobás többi mehet közelebbről is, aki bedobta, megy a sor végére, ha nem dobta be a annyiból, kiesett. Vagy akkor is kiesett, hogyha a sorban mögötte lévő előbb dobta be a labdát. Aki megnyeri, kisötöst kap:P

Szalma-széna: megbeszélitek előre, hogy melyiknél álltok föl, és melyiknél guggoltok le, és akkor össze-vissza valaki el kezdi mondani, és aki elrontja, az vagy röhög, vagy kiesik, nem tudom, én még nem játszottam ilyet, egyszer mesélték, hogy van ilyen

Manó mondja: Egyvalaki mondja a feladatokat, és csak akkor kell csinálni, ha elejére hozzáteszi, hogy manó mondja, ha olyankor is csinálja vki, mikor nem teszi hozzá, akkor kiesett

Der di das: Feldobja a labdát valaki és mond egy nevet, 3 lepattanás előtt el kell kapnia, ha nem akkor der, ha megint elrontja, akkor di, ha már das, akkor már kiesett. Mondjuk ez szivatós, mert választani kell egyvalakit, szóval ezt nem feltétlenül ajánlanám, de amúgy játszottam már, és jó volt.

Ping-pong: Pingpongasztallal vagy anélkül is mehet, tankönyvet is használhattok ütőnek, és egymásmellett is állhattok asztal nélkül, és körbe is ütögethetitek, vagy tenisz v tollaslabdával; esetleg rendezhettek belőle bajnokságot, hogy ki tud az ütőjén legtöbbet pattogtatni.

Kő-papír olló

Hétfő-kedd: Ez ugróköteles játék, nem tudom pontosan, hogy van, de valahol talán neten le van írva

Gumiban ugrálós játék, ilyen nagy ilyen nadrággumit lehet belőle csinálni, na olyan kell hozzá, ilyen fehér és kb fél centi vastag, és hosszú. Össze kell kötni a két végét, és két ember belebújik és kifeszíti a bokáján talán először, és akkor azzal kell egy harmadiknak valami különféle ugrálásokat adott sorrendben megcsinálnia, de most ilyen sorrendeket nem tudok, és talán fejenként 4-szer lehet próbálkozni, és ha sikerül sorban az emberkéknek, na szóval, ha valakinek sikerült, akkor következőleg, amikor rákerül a sor ,akkor magasabbra állítják a gumikötelet, és akkor már nehezebb megcsinálni a feladatokat, szóval egyre nehezedik. Olyan rémlik pl, hogy összehúzza a kettőt a lábával, vagy az egyik felét ugorva áthúzza a másik fölött, meg külön- külön csinál úgy a két oldallal keresztezést a lábával.

Volt még valami szöcskézés nevű játék is, de ott rá kellett ugrani a másik lábára.

Meg a szobrocskáim-szobrocskáim jutott az eszembe; és beírtam, mert nem emlékeztem pontosan, hogy hogy volt, szóval rákerestem ,itt van még pár ötlet:

www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=226402

2015. nov. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ohh az utolsó kommentelőnek nagyon nagyon köszönöm 😊 nagyon sokat segített 😊 majd holnap a tanárnak tartok egy kis beszámolót 😃

Glissade hát nem tudom mennyire nyitottak rá mivel kb 3 hónapja ismerem őket de a legtöbbjük szerintem elég nyitott 😊

2015. nov. 24. 18:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen:D Amúgy elbaltáztam:S:S A királyozáshoz 2 labda kell:$ Remélem, nem lett belőle harc. Ja meg amúgy meg még később a macskázás jutott az eszembe, :-)
2015. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!