Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 4x50 vagy 10x20 guggolás?

4x50 vagy 10x20 guggolás?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, a fenekemet és a combomat szeretném kicsit formálni, és úgy tudom, hogy erre a guggolás a legjobb gyakorlat. (Kitörést nem csinálhatok, mert a térdeimmel gond van sajnos.)


Arra lennék kíváncsi, hogy hogy osszam be a 200 guggolást? 4x50, vagy 10x20? Melyiknek van nagyobb értelme? A 10x20 azért "jobb" nekem, mert nem rég kezdtem el úgy igazán figyelni az alakomra, a rendszeres mozgásra, és sajnos nem vagyok kitartó. És ha kisebb célt kell elérni, akkor könnyebben végigcsinálom. De nem tudom, hogy fizikailag a többször kevesebb ismétlés, vagy a kevesebbszer több ismétlés a hatásosabb.


Köszi!

(ja, és majd emelem a guggolások számát, csak most kezdésnek ennyivel csinálom)



2015. nov. 24. 13:55
 1/6 Osynho ***** válasza:

Az a jó, ha a végén már nagyon nehéz, "fáj". Ez a sport a kitartásról szól, sajnos, és nem csak az edzést, hanem a táplálkozást is beleértve.


Ha képes vagy belőle 50-et is csinálni, akkor nem túl hatékony a gyakorlat, ha meg csak 20-at csinálsz, miközben sokkal többet is bírnál, akkor max kardio gyakorlatnak jó.


Nem kell emelned a guggolások számát, az ellenállást kell növelni! Használj súlyokat.

2015. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az ellenállást lődd be olyanra,hogy 15 ismétlésnél ne menjen több 1 sorozatban és 2 percig pihegjél utána,mire készen állsz a következőre.

gondolom saját testsúllyal csinálod,így tudod nehezíteni-

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4sP8..

súllyal egyszerűbb mert nem kell egyensúlyoznod és tudod félpiramisban végezni,vagyis minden sorozatot egy kicsit nehezebbé tenni.

2015. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Két kicsi súlyzóval csinálom.
2015. nov. 24. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor csak csináld 1el,de azt pakold meg rendesen és így tartsd-

[link]

2015. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. nov. 25. 13:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Csinálj merevlábas felhúzást is!
2015. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!