Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Enyhe gerincferdüléssel...

Stark2000 kérdése:

Enyhe gerincferdüléssel milyen erősítő gyakorlatokat lehet elvégezni itthon is?

Figyelt kérdés

Gyógytornára elméletileg kellene járnom, de mivel tesi órán kapok külön gyakorlatokat a hátam miatt, így elég az is.. Ami érdekelne, az az, hogy milyen otthoni gyakorlatokat végezhetnék el erősödés szempontjából? Nem akarom kigyúrni magamat. Látszódjon valami, hogy nem csak otthon ülök, de a hát izmom és a karizmom megerősítése lenne most a célom. Emellett valamiféle has és mell izmot is szeretnék. A combom és vádlim pedig szerintem a biciklizés miatt erősödik eleget, minden nap járok 10-15km tekerni.. (Nem túra bicikli, BMX. Dombokon feltekerés megerőltetőbb, pont ezért használom ezt, meg mert nincsen más..). Bár comb és vádli erősítésre is elfogadok bármilyen tippet. :)


Külön táplálkozási rendszert, meg ilyeneket nem nagyon szeretnék csinálni.. változóan eszem, de ha tudok, mindenképp eszek húst. Szóval ezzel különösebben nem szeretnék foglalkozni. Még ha számít valamit: korom: 16 , magasságom: 185cm, súlyom: 60kg (bizony, elég vékony vagyok, de erről a genetikám tehet.. mindegy mennyit eszek..). Kondi nincs a környéken, még mielőtt valaki kérdezné.. úszást meg hanyagolnám, nem épp a kedvencem. Itthoni gyakorlatokért rajongok inkább, amiket ráérek este 8 és 11 óra között megcsinálni.



2015. okt. 31. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha saját suly akkor

Hiperhajlitás hasprés huzodzkodás tolodzkodás fekvötámasz guggolás állo vádli (jo az ha csinálod sokkal jobban fejleszti a lábat)

Ha veszel sulyzot akkor evezés/fürészelés

Oldal elöre és döntött törzsu oldalemelés

Tricepsz nyujtás fej fölött kalapács bicepsz vagy karhajlitás

Ha szerzel még egy padot is akkor tárogatás kézisulyzos nyomás fekvenyomás

Ha már jobb a hátad akkor guggolhatsz sullyal és csinálhatsz felhuzást is

2015. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fekvőtámasz úgy hallottam gerincferdülés mellett rossz a medencének, szóval.. ezekből nem lenne csak nagyobb probléma?
2015. okt. 31. 20:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha enyhe, akkor azért lehet terhelni. Hány fokos? Nekem is van és csinálok mindent, guggolok, felhúzok, de nem rosszabbodott, talán javult is.
2015. okt. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Erre én is kíváncsi lennék! Amikor a suli nővér ránézett, annyit mondott, hogy enyhe.. Én ezzel a tudattal boldogan kisétáltam beiratkozásnál.
2015. okt. 31. 22:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem megröntgenezték, és úgy mondták meg, bár már nem emlékszem pontosan.
2015. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Majd megérdeklődöm. :)


Hasprés egész normálisnak tűnik. Hátizom erősítésre van az, amikor hasra fekszel, és fel emeled a fejedet amennyire csak tudod.. fogalmam sincs mi a neve, de szerintem tudod mire gondolok. Hátizomra az jó lenne szerinted? Fekvőtámaszt nem erőltetném.. ha teszem fel a hátamra fekszek, és úgy nyomok ki mondjuk egy széket, az milyen lenne? Mellizom erősítésre a hasprés megoldás? Vagy arra külön gyakorlat kell? Ezen kívül.. guggolás gerincnek árthat?

2015. okt. 31. 23:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Törzsemelésnek hívják, az is jó, de a hiperhajlítás még jobb. Csak saját testsúllyal szeretnél? A saját testsúlyos guggolás eggyáltalán nem árt a gerincnek, óvatosan még a súllyal való sem. Én fekvőtámaszt is csinálnék a helyedben! A hasprés pedig tényleg jó, jobb mint a felülés.
2015. okt. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak saját testsúllyal. Ha ez később pl. 100 guggolás után nem kimerítő, akkor vetnék be valamiféle súlyt. Fekvőtámasz nem ronthat semmit? Tudok szabályosat csinálni, ezt a régi és a mostani tesi tanárom is elismerte, csak kicsit tartok attól, amit haverom mondott, hogy a medencémnek nem tenne jót. Szerinted?
2015. okt. 31. 23:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Jah.. hiperhajlítás szerintem nem menne itthon. Törzsemelésnél maradok az gond?
2015. okt. 31. 23:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha megy a 100 guggolás akkor se vess be sulyokat ;) lehet kezdeni az egy labas guggolast
2016. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!