Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyek a legjobb állóképesség...

Melyek a legjobb állóképesség fejlesztő sportok?

Figyelt kérdés

#fejlesztés #sport #állóképesség #állóképesség fejlesztés
2016. jan. 5. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Futás.
2016. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Atlétika. Az összes.
2016. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Atlétika az összes???


Jah, a 100m síkfutás, a gerely hajítás, és a távolugrás klasszikus állóképesség szám a kalapácsvetéssel együtt...



A (terep)futás és a kerékpározás a két legtipikusabb, de úszással is jó állóképességet lehet fejleszteni. A lényeg, hogy az állóképesség fejlesztéséhez nem a rövid, és intenzív edzések (magas pulzus tartomány), hanem inkább az edzés hossza az, amire koncentrálni érdemes.


Tehát ne 2km-et fuss úgy, hogy kiköpöd a tüdőd, hanem 10-et lassan, ugyanez igaz a kerékpárra, egy hosszú túra állóképességet fejleszt, de ha betekersz a pár km-re lévő munkahelyedre úgy, hogy csak a sebességi rekord lebeg a szemed előtt, az nem fog jó eredményeket hozni.


A terepfutás egyébként pont ezért az egyik legjobb, mivel a terep változásai garantálják a változatos intenzitást is, felfelé kocogsz, akár gyalogolsz, síkon és lefelé megint más tempót tolsz, és terepfutni ritkán lehet 1-2km-et :)

2016. jan. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az összes atléta beleértve a kalapácsvetőket is sokkal többet futnak az edzéseken, mint bárki más. Az edzés idő fele futóiskola.
2016. jan. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Havas időben a sífutás is jó állóképességfejlesztő.

Amúgy meg, ahogy az előző írta: futás, kerékpározás, úszás, aerob pulzustartományban.

2016. jan. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 aikiboxer ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok tudatlan, de csak egyféle állóképesség létezik? Ez nem sport specifikus?


Szép dolog a futás, de egy boxedzésen egy bármilyen futó 30 mp után könyörög oxigénsátorért, ahogyan egy birkózó is.


Legyen bármilyen kondiban, egy boxoló kifullad földharcban pár másodperc alatt.


Szóval mit jelent az, hogy állóképesség?

2016. jan. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az hogy melyik izmod hogy bírja a terhelést nyilván különböző, de a tüdőkapacitás nagyon fontos. Az oxigén mindenhova kell, ezt pedig úszással és futással lehet a legjobban edzeni.
2016. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 aikiboxer ***** válasza:
Ok de akkor az mivel magyarázható, hogy egy edzésben lévő birkózót ha beállítasz boxolni, kb 30 mp múlva az életéért könyörög? :)
2016. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

milyen érdekes, én pont fordítva érzem ezt, szerintem a birkózásnak sokkal keményebb az állóképessége.


alapvetően a box robbanékonyságra, dinamikus mozgásra épül, izometrikus szituációk ritkák, (klincselés, összekapaszkodás) vagy szabályellenesek. Míg a birkózásnak ez is része.


hébe hóba én is szoltam állóbunyót edzeni. És igaz, hogy az első edzésen kivagyok mint a kutya, mert szokatlan a kardió terhelés. de ehhez egy hét alatt hozzászokom általában. Viszont visszafelé ez nem igaz. Az állóbunyósok sokkal nehezebben bírják a birkózást, földharcot mert hiába jó az aerob állóképességük, ha az anaerob laktikus állóképesség nincs meg.

2016. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 aikiboxer ***** válasza:
Persze, ez fordítva is igaz, éppen azért hoztam ezt példaként, mivel a birkózóknak nyilván iszonyatosan jó az állóképességük, mégsem bírják a boxedzést. A boxolók a birkózást ugyanúgy nem bírják, bár ott már az erővel is gond van. :)
2016. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!