Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kettlebell edzés?

Kettlebell edzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy 14 éves fiúnak szabad kettlebellezni?

2016. jan. 1. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
szabad. csak ésszel fokozatosan csináld. ez egy életre szóló sport, ne 6 hónap alatt akarj mindent elérni. csak annyi gyakorlatot csinálj, amennyit tökéletesen tudsz kivitelezni. és pihenj eleget a gyakorlatok között. szánj elég időt az alapok elsajátítására, ne légy türelmetlen. a swing meg a turkish getup jó kezdet mindenkinek, bárki meg tudja tanulni, és ha mást nem csinálsz, akkor is tökéletes, életre szóló edzésprogramod van, amit azért mindig lehet csiszolgatni, soha sem elég tökéletes a technikád
2016. jan. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szabad, de inkább edzővel és kis bellel.
2016. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem nem nagy izmok fejlesztése a cél, hanem brutális állóképesség és keménység 8kg-os jó lenne. Nem vagyok annyira kezdő, lassan 1 éve csinálom a fegyencedzést, fekvőből 75-80 rutinszerűen megy, egykezes fekvő terpeszben pár ismétlés, egylábas guggolásból 20-30, állásból hídba+vissza megy már.
2016. jan. 1. 14:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Mármint 8kg-os kettlebell
2016. jan. 1. 14:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó lesz a 8 kilós, ha edzett vagy. Az szép ha annyi fekvő megy, én csak 50-et bírok.
2016. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 aikiboxer ***** válasza:
Én nem engedném egy 14 éves fiúnak még, hogy kettlebellezzék. Legalább 16 éves korodig csak saját testsúllyal kellene edzened.
2016. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy edzővel, kis súllyal nem lesz gond. Én is súlyzóztam 6 kilós súllyal már fiatalabb koromban és semmi bajom nem lett. Szerintem meg ha elmegy egy edzőhöz, akkor meg tudja mondani, hogy lehet-e vagy sem és ha lehet, akkor hogyan.
2016. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Edzőhöz nem mentem el, unokatesóm szinte profi kettlebellben, ő mondta, hogy 8kg-os jó lenne. A szumó felhúzást a gyűrűt, swinget és a turkish getupot megtanította helyesen csinálni. Azt mondta hogy 1-2 évig még más gyakorlatokkal ne nagyon próbálkozzak, ezek az alapok ezeket tökéletesítsem.
2016. jan. 2. 09:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor jó, de csak óvatosan.
2016. jan. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a 8 kevés lesz, ha ennyire edzésben vagy, nyugodtan kezd 12 vagy 16-tal. Ésszel kell csinálni, de nem kell besz*rni a huhogóktól, hogy tönkreteszed magad. A gondok akkor szoktak lenni, ha valaki 10 évet ült a fotelban, és hirtelen elkezd súlyokat emelni. Ha edzésben vagy, nyugodtan nyomhatod.
2016. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!