Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyjából 2 hónapja kezdtem...

Nagyjából 2 hónapja kezdtem el konditerembe járni. (? )

Figyelt kérdés

Akkor még szálkásító étrendet használtam, el is értem vele a célt most viszont a tömegnövelésem lenne a cél , ehez tudnátok nekem segíteni összeállítani egy étrendet , lehetőleg ne legyen olyan sok étkezés mivel 5:20 kor kelek és mikor edzésem van 17:00 re érek haza,+ tömegnövelés céljából milyen fehérjeport szedjek , vitaminokat? És milyen gyakran egy nap és ha meg van az étrend akkor azt egyem folyamatosan, ne térjek el vagy változtassak rajta egy kicsit sem?

15f/59 kg 168 cm

Válaszotokat előre is köszönöm!



2016. jan. 12. 18:40
1 2
 1/15 Cortez70 ***** válasza:

Tömegeléskor sem kell több fehérje, sőt, szálkásításkor emeljük meg inkább. A ch-t kell növelned és a zsír is mehet 1g x ttkg. Másban nem különbözik az étrend a szálkásításhoz képest. Az alapanyagok kb ugyanazok: fehérje: tojás, húsok, túró, protein tápkieg.

CH:zab, rizs, tk kenyér, krumpli, tészta, stb, sok zöldség

Zsír: lenmagolaj, halolaj, magvak.

Multivitamin: mega daily one plus vagy ha jobbat akarsz akkor multi pro plus

Olvasd el a sárga kapszula könyvet: google: sárga kapszula pdf.

2016. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm , de van nekem egy edzőm aki eddig a régi étrendemet adta, na én most csak így átállhatok erre nem fogok elhízni , tudnám tartani ennyi évesen?Nem fog vissza tartani a növekedésben ? Mert akiket megkérdeztem azok azt mondták hogy ne csináljam, de én nagy darab szeretnék lenni, és formás.Most akkor ha átállok ehetek ugye tk kenyeret tésztát.stb. minden amibe van ch?Nem tudom sajnos milyen étrend lenne jó nekem hogy fejlődjek is :(
2016. jan. 12. 19:02
 3/15 Cortez70 ***** válasza:
Nézd: izomnöveléshez ha már nem vagy tök kezdő, akkor kalória plusz kell. Ehhez viszont emelned kell a szénhidrátot (ch). Ilyenkor kicsi zsír is jönni fog, de majd azt szálkásításkor lepucolod. De ha van edződ, akkor neki ezt tudni kellene.
2016. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De úgy érzem az edző nem segít ebben, az tény hogy az edzéstervet ő vezeti és az kemény is szokott lenni,de mikor az étrendet kérdeztem ,akkor csak egy minta étrendet adott. Nem mondta azt se milyen + fehérjeport vegyek azt se milyen időközönként egyek, csak sokszor.
2016. jan. 12. 19:08
 5/15 A kérdező kommentje:
Jah és nem vagyok tök kezdő, 2 hónapja edzek, de alig látok bármi változást, tudom hosszú folyamat , de sokan azt mondják fél év alatt már látványos szokott lenni a változás ha normálisan csinálom és már én itt vagyok a 3 . hónapba , de még alig-alig valami jött rám kíváncsi leszek fog e látszódni.
2016. jan. 12. 19:10
 6/15 Cortez70 ***** válasza:
Mondom, emeld a ch-t, edzés utánra vegyél egy mhn wheyt vagy stillmass proteint, stb. Van vagy 600 tápkieg cég, mindegyiknek van jó proteinje. De a napi össz kajabevitel számít. Muszáj többet enned, ha izmosodni akarsz.
2016. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Rendben , de ez ugye tömegnövelő tehát fehérje +ch egyaránt van benne? És elég ha csak edzés előtt 1 órával beveszem ? Jah és milyen vitaminokat szedjek? és ha leírnám az étrendet amit én kigondoltam , megmondanád hogy jó e?
2016. jan. 12. 19:20
 8/15 Cortez70 ***** válasza:

Vitamin: mega daily one, vitabolic, ha meg jót akarsz akkor: multi pro

Fehérjét vegyél külön (mhn whey, stillmass fehérjéi, scitec 100% whey, biotech nitro pure whey, stb) . Nem kell tömegnövelő. Edzés után protein majd rá perccel már mehet szilárd kaja. Abban van ch is ugye.

Edzés előtt is rendes kaja legyen 1-1,5 órával, pl: csirke-rizs, zöldség.

2016. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Reggeli 5:20 tojásrántotta egy szelet tk kenyérrel

uzsonnya 8:00 1 tk szendvics zöldséggel csirkemell sonkával sajtal

+1 étkezéd 10:00 1 tk szendvics ugyanúgy

ebéd 13:00 rizs 100 g mondjuk 50 csirkemell vagy csirkecomb

14:00 kor edzés 15:00 kor mondjuk fehérje amit mondtál ,

17:00 tojás, vagy egy tk szendvics .

még este valamikor vitaminok így jó lenne? nem lenne kevés a fehérje a ch szerintem meg van?

2016. jan. 12. 19:47
 10/15 Cortez70 ***** válasza:
Így nem tudni, mert nem írtál mindenhová mennyiséget: mennyi tojás, mennyi sonka, stb. De ki tudod számolni. 1 tojás kb 6g fehérjét tartalmaz, 100g húsban van 24 g fehérje, sonkában kb:20 g, de változó. Legyen meg napi 120g fehérjéből.
2016. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!