Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Front, és back lever eléréséhe...

Front, és back lever eléréséhez milyen gyakorlatokat csináljak. Csak sajáttestsúlyos edzés?

Figyelt kérdés
Nos, 10 hónapja sajáttestsúlyos edzéssel foglalkozom és eddig elég szépen haladtam. Muscle up már szépen szabályosan megy, de a statikus elemek valahogy nem mennek. A fent említett két gyakorlathoz szeretnék rávezető gyakorlatokat kérni. A back levert 5mpig tudom tartani de közben kb olyan érzésem van hogy szétrobban a fejem. A válaszokat előre is köszönöm.

2016. jan. 16. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Először is... a front lever egy leginkább hasizom, és mellizom, de a törzs is szerepet játszik benne. A back lever egy szintén erős törzset, és nagyon erős karizmot igényel. A front leverhez hasra én felüléseket, rúdon térd/lábemelés, törzsre a plank gyakorlatot ajánlom, mellizomra fekvőtámasz. Próbálkozásnál először a tucked front levert csináld, ott nincs kinyújtva egy lábad sem. Ha az jól megy, akkor mehet egy lábbal, ami már jóval nehezebb. Ha már ez is megy, megpróbálhatod a rendeset is. Back leverhez én szintén a plank gyakorlatot javaslom törzsre, kar edzésére húzódzkodást, tolódzkodást, szűk fekvőtámaszt, meg a macskanyúzást (nézz róla videót youtubon). Először itt is próbáld behajlított lábakkal, majd ha az megy jól, egy lábbal, s ha már az is megy kb 6-8 mp-ig, akkor jöhet a rendes. Remélem segítettem, bármi kérdésed van írj privátot! Sok sikert!
2016. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ.
2016. jan. 16. 19:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Válaszokat még szívesen fogadok.
2016. jan. 16. 19:40
 4/4 anonim válasza:

Még hogy a front levert nagy részben mellizomból tartod, ilyen hülyeséget még az életbe nem hallottam😂

A front lever az a hát izmain alapszik inkább mint a mell. A hasizom max annyihoz kell hogy derektol lefelé egyenesen tartsa a lábad front lever közben. Próbáld ki, hogy lefekszel valamire háton és annyira lelogatod a lábad, hogy a derekadnal legyen a széle. Ha így egyenesen meg bírod tartani a lábad akkor a hasizom az megvan hozzá. (a kezeddel támaszd magad anélkül nem fog menni)

2020. dec. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!